פורום תוכיפדיה
גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת (/showthread.php?tid=1225)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גלי - 07-27-2019

שבוע טוב ומבורך,
עברה עלינו שבת מאוד מוזרה עם הגוזל, בתור אחת שגידלה לא מעט תוכים, אני מסיקה שיש איזו שהיא בעיה בגוזל.
לא אכל בהתלהבות, ממש לא.
אני מכינה את הדייסה לפי 1:2 וקצת,  בגלל שמאז הפעם שאמרתי על הלשלשת שהיא מוצקה כזאת (שאני מועכת את הלשלשת היא לא נמעכת בצורה רכה כפי שאמרתי אלא מעין גליל קשיח וארוך, לפעמים נתקע בישבן) ורוב הזמן הלשלשת כזאת.
יש את כל שלושת המרכיבים שצבי ציין ולא מצאתי במאמר שהוא שם פה לשלשת שדומה למה שיש לגוזל.
הלשלשת שלו הייתה רגילה בדייסה הקודמת, זה משהו שהחל מתחילת הדייסה הזאת.
אמנם מלשלש בסדר אבל זה לא לשלשת רגילה. כשהוא אוכל הוא ישר נרדם.
בוקר ממש דאגתי כי הוא ישן הרבה, והוא אוכל כל 6-7 שעות כי אז הוא מתרוקן.
אבל הוא עולה יפה במשקל ולא מוריד אז יש לו עיכול איטי ו.. לשלשת מוצקה.
מאז הארוחה הראשונה בבוקר ישן שעה ואז התעורר והחל לשחק, לנשוך בצדדים ללכת יותר טוב טיפה ממש התעורר אז זה מבלבל אותי כי הוא מתנהג כמו גוזל רגיל.
רוב הפעמים, כשאני מגיעה (וזה כל חצי שעה) גם התפיסה שלו נהייתה יותר חזקה ברגלים החל לסדר נוצות.
רק שלדעתי הלשלשת מעידה על בעיה מסוימת ואין לי מושג מה?
גם הריקון זפק מראה על אטיות.
אחכה עוד שבוע לערך אך אין שינוי בשלשלת או אם הוא לא מתחיל להתנהג יותר היפר בזמן אכילה לדעתי צריך ווטרינר לא?
מחר בבוקר אצלם את האכילה ואשים ביוטיוב כך תוכלו לראות איך גוזל אחרי 6 שעות אוכל אבל ממש לא בהתלהבות.
ועוד משהו.. הוא תמיד מעלה גירה את האוכל.
אני רואה שיש לו בפה מתחת ללשון למשל מהדייסה.

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - צבי דגן - 07-27-2019

בסה"כ את מתארת גוזל בריא ומתפתח יפה.
נכון שיש בעיה בלשלשת, אני לא מבין אותה וזו הפעם הראשונה שאני נתקל בלשלשת מוצקה מיד.
יתכן שזה בגלל החלפת הפורמולה.
צריך להתייעץ עם וטרינר, אולי קיים חומר שגורם לריכוך הלשלשת.
בינתיים תנסי להכין דייסה דלילה יותר ותקפידי על טמפרטורה נכונה של הדייסה ושל האומנת.

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - yinon236 - 07-27-2019

מסכים עם צבי
החלפת הדייסה מעידה על השינוי בלשלשת

ההתנהגות שאת כותבת מראה על התנהגות של גוזל רגילה, בדרך כלל ישנים לאחר ארוחה

ומה לגבי העלאת גירה? שמתי לב שהוא מעלה חלק מהדייסה לפה (עושה מעין תנועות עם הזפק כאילו נתקע לו האוכל) ועולה לו חלק מהדייסה לפה (אני רואה אותה בפה בחלק התחתון של המקור ואז היא בולע אותה שוב.
ייתכן שזאת הבעיה, כשהוא לא מעכל את האוכל ?
אני נותנת לו את הדייסה 41 חום או 40 לפעמים, עולה ל-42 , אבל לא יורדת פחות .
בדף של הדייסה רשום לשים 39 מעלות. אז זה לא זה.
אבל עד היום כשאני מאכילה אותו הוא לא מראה התלהבות.
אני נותנת לו כל הזמן קצת במזרק עוברת לכפית לפעמים אבל הוא תמיד מראה שקשה לו להכיל כמות גדולה של הדייסה בפה.
אמנם היא החל לעמוד עכשיו בזמן אכילה מה שפעם הוא שכב אבל אני נותנת לו קצת כל פעם במזרק ונותנת לו לבלוע אחרת אם אני שמה כמות גדולה הוא כמו נחנק ומוציא קצת על עצמו.

עוד שאלה: עשיתי בדיקה של הלשלשת על אזור לא סופג, לראות את הלשלשת.
יש את החלק הירוק שהוא צמיגי וירוק בהיר, יש את האורט שהוא לבן (לא ממש הרבה אבל) ויש את הנוזל והוא לאחרונה מוציא יחסית כמות של נוזל גדולה בהשוואה לשאר, יכול להוות בעיה שהנוזל (אגב שקוף) יוצא לא אותו כמות ,בוא נגיד יחסית לשני האחרים?
חבל שלא צילמתי.

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - yinon236 - 07-27-2019

בעניין העלאת הדייסה מתי זה קורה לאחר האכלה?

בנוגע לצואה נוזלית, לא ממש הבנתי את השאלה...
הצואה אמורה להיות יחסית נוזלית כי הדייסה נוזלית

הוא מעלה את הדייסה בזמן שהוא שוהה באומנת וישן.
למשל הוא יפתח את הפה כשהוא ער או ישן כאילו משהו נתקע לו שם ואז עולה לו כמות של דייסה לפה (לא נשפך החוצה) ואז הוא לועס אותה חזרה.
ואז זה חוזר שוב. הוא אומנם לא עושה את כל הזמן אבל זה מורגש שהוא מעלה את הדייסה לא פעם ולא פעמים.
בנוגע לצואה, יש את החלק הירוק שהיא צמיגי כמו שאמרתי פעמים או שלוש חצי נתקע בישבן וכשאני מושכת זה לא מתפרק אלא יוצא שלם.
ויש את החלק השקוף של השתן.
ויחסית לשני החלקים האחרים הוא יוצא הרבה יותר. כמות גדולה יחסית של של שתן (כזכור לי הוא לא היה עושה את בדייסה הקודמת).
האם לדעתכם יכולה להיות בעיית עיכול?

המרקם של הצואה לא טוב, צריך להתייעץ עם וטרינר, יתכן שיש לו תכשיר שמרכך את הצואה (בדומה לעצירות של בני אדם).
הלשלשת צריכה להיות רכה ונוזלית ולא משנה אם הוא אוכל דייסה, זרעים או כל מזון מוצק אחר.
בעניין העלאת המזון מהזפק אל הפה, זה בגלל שאת מאכילה אותו מהר מידי או כמות גדולה מידי.
גודל הזפק לא זהה אצל כל הגוזלים. 
חשוב מאוד שהטמפרטורה באומנת תהיה נכונה ונמדדת ע"י מד-חום אמין.

מחר בבוקר תשקלי אותו ותדווחי על ההפרש במשקל בין הבוקר הקודם לבין הבוקר הזה.

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גלי - 07-28-2019

בוקר טוב,
צילמתי לכם איך הוא אוכל כל פעם, זה דומה כל הזמן.
אני מאכילה אותו מנות קטנות ממש קצת נותנת. טיפה ללעוס ושוב הוא פולט אחרי האוכל באומנת אוכל.
בגלל שהדייסה בחום מתאים ואני ממש נותנת לו טעימות כל פעם ולא הרבה אני חושבת שהוא פשוט אוכל יותר מדיי.
זה לא שהוא מראה לי מתי בא ומתי לא, זה תוכי שלעולם לא הראה לי רעב.
כשאני באה עם המזרק הוא לא מתלהב, הוא פשוט מסתכל עלי.
ניסיתי האכלה בכפית מיועדת לגוזלים אל איתה למשל הוא יותר נבהל כשהיא נכנסת לו לפה והוא משתולל מעיף את הדייסה הצידה.
להלן סרטון

https://youtu.be/4U_RciTLbic

האם זה נורמלי שהוא כזה עייף כל הזמן באוכל?
לאחר חצי שעה הוא יקום ימתח כנפיים ישחק באומנת יפרוש כנפיים, אז לא מובן לי מה עובר על הקטנטן הזה.
יכול להיות שיש לו בעיות עיכול?
אם אתקשר לווטרינרית (אגב יש למישהו שם או טלפון של ווטרינר שיכול דבר איתי אולי יסביר לי אם זה חמור או לא? הווטרינר שלי מזכרון, חוזר ב-1 לחודש אלך אליו ישר אבל אולי הכמה ימים הללו קריטים לגוזל).
הלשלשת עדין צמיגית, אולי אצלם גם אותה, הוא גודל יפה מתמלא נוצות אבל הוא לא ממש צווח או מצייץ הרבה.
פה ושם נשמע צפצוף או שתיים כשהוא משחק באומנת. אולי הוא פשוט עדיין קטן ואני מצפה ממנו ליותר מדיי?

להלן סרטון של הגוזל כשהוא פולט אחרי ארוחה. אני לא חושבת שאני מפוצצת אותו.

https://youtu.be/AZeIrzFyR6A
וזה הגוזל אחרי האכלה :
[Image: 00HxKag.jpg][Image: hhMZkBh.jpg]
[Image: ReZsj3F.jpg]

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - yinon236 - 07-28-2019

בנוגע לישנוניות, זאת התנהגות אופיינית לגוזלים, פעם יושנים פעם עירניים.
בסרטון את מאכילה אותו טוב, אבל ראיתי בועות במזרק.
בנוגע לפליטת מזון, זה נראה כאילו את מאכילה יותר מדי אבל נחכה לתשובתו של צבי