פורום תוכיפדיה
גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת (/showthread.php?tid=1225)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - צבי דגן - 08-16-2019

בתגובה #288 שאלתי אותך, "האם הוא מצליח לטפס ולעמוד על מוט עמידה?" ולא ענית לי.

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - yinon236 - 08-16-2019

היא ענתה שהיא רואה אותו לפעמים עולה על המוט.
גלי לשאלתך, זה בסדר זה מראה נכונות לאכול אוכל מוצק.

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גלי - 08-17-2019

שבוע טוב.. כן צבי הוא עולה לבד למעלה אין ספור פעמים .. עומד על המוט העליון .. בינתיים עץ של מטאטא אבל אני מחליפה לעץ זית שמעתי שעדיף יותר .. כמובן אחרי שטיפה ונקיון טוב.. סימבה עולה לבד עדיין מגושם .. אבל מגיע למעלה ומשתולל עם כל דבר חדש שהוא רואה.. חשבתי להכניסה את הקערות למעלה אבל לא נראה לי שישאר שם כל הזמן הוא יורד /חצי נופל למטה.. אני בהיכון לעצור את הנפילה אם כי בעלי טוען שאני יותר מדיי מגוננת עליו ובטבע הם חייבים להתאמץ ולהסתדר לבד .. הוא אוכל 3 ואפילו לפעמים 4 פעמים.. היום טעם ביצה .. השרייה לא כל כל מעוניין נתתי לו גרעינים מהשרייה פיצח 3 אבל לא ממש הבין שיש ממתק בפנים..אני רואה שלפעמים אחרי 3-4 שעות הוא הולך לקערה של הכופתיות לנשנש .. כמה הוא אוכל אין לדעת אני כבר לא ממש מרטיבה אותם כי אני לא רוצה להשאיר הרבה בכלוב הבנתי שצריך לזרוק שהם מתרטבים.. והוא דווקא נסתדר לא רע עם הרגילים.. שמתי לו שני סוגים אחד p15 של נוטרי ואחד עיגולים קטנים של GM יש לו עדיפות לנוטרי .. אישית גם אני מעדיפה אותם בריח .. אבל כמו שאתם אומרים הוא רחוק מגמילה.. אוכל 4 וחצי מזרקים .. אין ירידה משמעותית מבוקר לבוקר.. הוא בין 395-400 גרם.. יש לו עדיין פליטות.. אם כי פחות.. וגם למשל אחרי שעתיים פתאום יפלוט טיפה או שתיים.. מאןד מוזר שאני באה עם מזרק להאכיל אותו הוא עושה את התנועות של האכלה.. כמו שתוכי מרבה חיבה .. אבל זה מוקדם מידי לא? כל פעם שאני באה עם מזרק והוא מבין שהוא צריך לאכל אפילו שהזפק ריק הוא עושה תנועות כאילו רוצה להאכיל ומנסה לפלוט אוכל.. יצא למישהו לראות דבר כזה? ידוע בגיל בוגר יותר הם עושים זאת

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - yinon236 - 08-17-2019

לא ממש הבנתי את שאלותייך, מבחינת סוגי מזון אל תתייאשי, תמשיכי להציע כל מיני סוגים ובדרכים שונות.

לגוזלים קטנים עדיין יש ריפלקסים של האכלה כשהם רואים מזרק, זה תקין.

ראי סרטון לבניית סטנד

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - צבי דגן - 08-17-2019

המוט של המטאטא חלק מידי והתוכי (ובמיוחד - הגוזל) מתקשה להתייצב עליו.
אפשר להשתמש במוט מחוספסים, כמו ענף של עץ שאינו רעיל (זית, איקליפטוס וכדומה) או לחספס את המוט הנוכחי בעזרת שופין גס, דומה לזה שרואים בתמונה.
[Image: CoRSjpk.jpg]
ציטוט:חשבתי להכניסה את הקערות למעלה אבל לא נראה לי שישאר שם כל הזמן הוא יורד /חצי נופל למטה
לא הבנתי את המשפט הזה
בכל מקרה, עקרונית, אני מסכים עם בעלך, הגוזל צריך ללמוד בעיקר ע"י ניסוי וטעייה.
את צודקת שאין צורך להרטיב את הכופתיות במיוחד אם הוא מסתדר עם היבשות, הוא צריך להתרגל אל הכופתיות היבשות ולהתאמץ לרסק אותם.
יש תוכים (בוגרים) שלמדו להרטיב את הכופתיות בעצמם.
כפי שכבר ציינתי לעיל, התוכים בבגרותם יעדיפו לאכול את הכופתיות שאליהן יתרגלו בתרופת הגמילה.
אם תרגילי אותו לשני הסוגים, לא תהיה לך בעיה בעתיד, אם וכאשר לא תשיגי את אחד המותגים.
אומנם, את מעדיפה את הריחניות, אבל התוכי לא ממש משתמש בחוש הריח כי לרוב התוכים יש חוש ריח לא מפותח.
בעניין הגמילה, אין צורך למהר, יגיע הזמן שהוא יעדיף את המזון המוצק.
אם כי, כפי שכבר ציינתי לעיל, יש ארות שלא נגמלים אפילו בגיל חצי שנה ותמיד ירצו לחזור אל הדייסה החמה והטעימה.

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גלי - 08-18-2019

התכוונתי שאני רואה אותו מטפס כבר עד המוט עמידה ליד קערות האוכל למעלה .. חשבתי אולי להכניס את הקערות למתקן שלהם ליד המוט (כי עכשיו כל האוכל הוא למטה על הרצפה של הכלוב ) אולי זה ידרבן אותו?

[Image: 9HQtxih.jpg]

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - yinon236 - 08-18-2019

כן בוודאי, זה יתן לו תמריץ לעלות וגם יהיה לו יותר מעניין.

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - צבי דגן - 08-18-2019

גם אני מסכים איתך.
שימי לו את המזון בכלי שליד מוט העמידה.
אגב, אני רואה שהמוט די מחוספס ולא צריכה להיות לו בעיה להתייצב עליו.

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גלי - 08-19-2019

האם כדאי לקנות את זה שיהיה בבית?
[Image: BMAR5zU.jpg]

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - yinon236 - 08-19-2019

אם התזונה טובה באמת שאין צורך