פורום תוכיפדיה
גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת (/showthread.php?tid=1225)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - אהבת חיות - 09-02-2019

(08-20-2019, 07:54 AM)גלי כתב: כן צבי השתכנעתי .. אני רוצה בטובתו של התוכי .. בינתיים הוא יהיה רק בבית איתנו עם רשתות או חלונות סגורים.. בל נשכח את המכה שהוא יכול לחטוף מהזכוכית אז גם אולי נסגור ווילונות שהוא משוחרר .. הבעיה היא שאני לא מתכוונת לסגור אותו אלא אם אנחנו יוצאים מהבית.. ברגע שתהיה לו תעופה .. אתחיל ללמד אותו ללכת לכלוב ולבוא ליד עם צופרים .. זה כבר למדנו מהרבה סרטונים .. אבל גם משיגה לו רתמה כי אין מצב שבחוץ היא לא יהיה איתנו.. אפשר יהיה להביא אותות עם ריתמה וסטנד לגינה .. לקשור לו חוט ארוך לריתמה? שיוכל לעוף ? או לא?

מניסיוני שהיה לי עם ג'אקו הדרך הטובה ביותר כדי שלא יתקעו בחלונות (כדי להוכיח להם שיש חלון תמיד טוב לשים וילון) היא ללמד אותם תעופה חופשית בסיסית ואז הם יותר שולטים בתעופה שלהם ומבינים איך להתנהל.

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גלי - 09-02-2019

בינתיים הגענו למסקנה שלא לגזור נוצות תעופה.
קוקי (אכן החלפנו שם כי אנו לא יודעים עדין אם זכר או נקבה) חחח, הוא כבר עף, ומתכוונן יפה לכיוון שלנו הבעיה היא שיש לנו שתי קומות בבית וקרה לו כמה פעמים שהחליט לעוף מהכלוב למעלה ונתקע בקיר ונפל למטה. קיבלתי לחץ כשראיתי את זה, אבל לכלוא אותו בכלוב אין מצב הוא צורח ובצדק הוא רגיל להיות בחוץ איתנו.
לא פשוט אבל מצאנו תעסוקה חדשה חחח כשהבאנו לו מעין מלונה למשחקים ושינה. אמנם לא ממש בשביל תוכי אבל הוא עף מהכלוב אל החדר משחק שלו חחח ונהנה, בגלל שהוא בגדר גוזל עדיין זה נראה לנו משחק מהנה אבל אנו מקווים שהוא יתרגל בסופו של דבר למתקן עץ שלו והכלוב שמלא במשחקים אבל משום מה לא ממש מעניין אותו אותו אחרי כמה דקות משחק ... אבל הוא כבר עלה אלינו ולומד לעשות סיבוב כשצריך. [Image: mJPUDCd.jpg]
עדיין בן חודשיים וקצת אז מאמינה שיהיה יותר טוב בתעופה עם הזמן.. בינתיים הלשלשת שחרורה שהייתה לו אמר לי הווטרינר פלגי שזה כתוצאה מחוסר אוכל והמרה מתערבבת עם הקיבה ויוצרת את הצבע הזה.
הוא צדק כי באמת הורדתי לו לשני ארוחות והוא היה כנראה רעב. חזרנו ל-3 ארוחות והוא באמת אוכל כמו גוזל נורמאלי עם התנועות שחיכיתי להן דאז עדיף מאוחר מלעולם לא.
עדכן יותר מאוחר במסדרון תעופה.
הנה תמונה שלו מהרגע:
[Image: BLAhEfQ.jpg]

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - yinon236 - 09-02-2019

חמוד מאוד, בנוגע לסטנד תנסו להחביא לו אוכל צ'ופר שהוא יתעניין יותר.
בנוגע לאוכל בגלל שהוא בתהליכי גמילה לא הייתי מעלה לו ארוחה במזרק.
עקב העלייה ל 3 ארוחות ביום יש שיפור במצב הלשלשת?

כן.. לדעתי הוא היה מורעב. הוא אוכל הכל אבל לא במינון גבוהה מכל דבר טועם אבל לא רואה אותו אוכל כופתיות בצורה רצינית, ינשנש אותם יותר, ברגע שאוכל לפחות 3 ארוחות אבל רק 2 מזרקים ואח"כ הוא מנשנש גם כופתיות אבל בהחלט המזרקים נותנים לו הרגשה אחרת.

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - yinon236 - 09-02-2019

לאט לאט תורידי במינון של המזרקים ולעקוב בהתאם לכמות האוכל המוצק שהוא אוכל.

כן.. אני משתדלת להסתכל מה הוא אוכל.. אני רואה אותו מתעסק באוכל למשל עצם של שוק עוף במים שמתי לו ונתתי לו טיפה עם העוף והסחוס הוא ממש נהנה מזה.. לפתח גרעין שחור עדיין לא ממש מצליח או לא מתעניין שזה מוזר.. אבל כופתיות לפעמים אני עדיין מרטיבה לו כי קשה לו עם הגדולות ..עם הקטנות הוא מסתדר

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - צבי דגן - 09-02-2019

יופי של ארה סוורה.
הגוזל התפתח יפה והתבגר.
בעניין הגמילה, אני מציע שזו תהיה גמילה טבעית ולא לעשות כל פעולה כדי לזרז ולהקטין את תהליך הגמילה.
במשך הזמן, התוכי לא ירצה יותר דייסה ויעדיף את המזון המוצק.
נכון שאצל ארות העניין הזה קצת מורכב יותר, ובכל זאת, צריך לשאוף לגמילה טבעית ולא - גמילה מאולצת.

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גלי - 09-09-2019

שלום לכולם,
קוקי (סימבה) בן חודשיים ו-5 ימים, מנוצה כליל מתעופף בביתנו הקט לומד להאיץ ולהאיט, אם כי יש לו לפעמים חבטות קלות שהוא לומד להפחית.
הוא לא סגור בכלוב ופה לדעתי עשיתי טעות, הוא ממש ממש משתולל כשאני שמה אותו בכלוב, צורח נתפס על ברזלים והמראה כל כך מציק שאני ישר משחררת.
הבעיה מתחילה בלילה כשאני מנסה לסגור בכלוב אבל בגלל שהוא רגיל למלונה שלו (לשם הוא כל ערב נכנס לישון עד למחרת. שמה לו מגבת וחוץ מלשלשת אחת בבוקר או שתיים בצד כל היום המלונה נקייה ואני מחליפה לו מגבות אחת ליום).
לא פשוט אבל הוא שקט ונינוח ובגלל שנחשב עדיין לגוזל מתבגר (פרחון) אני מעין מרחמת עליו ולא כולאת אותו. אין לי בעיה עם זה אבל בבוקר כשאני מארגנת את הילדים לבית הספר יש איזו חצי שעה קריטית כזאת שהוא דווקא אז עף על הראש או בא לו לשחק. יש לו מתקן על החלון במטבח סטנד מעץ שלא ממש עדיין משחק בו הרבה והכלוב האכלת יד עם משחקייה למעלה והוא פשוט עף לכל מקום שאני הולכת אליו. בעלי אמר שזאת טעות שאני לא מרגילה אותו לפעמים להיות בכלוב סגור כי כשאני יוצאת מהבית אני משאירה אותו למעלה ושאין אף אחד בבית הוא נשאר בכלוב למעלה או עף למלונה על הספה ליד. אשמח לטיפים בנושא.
בנוגע לאוכל... הוא אוכל כופתיות אם כי בצורה זעומה ולא ממש מספקת.
כשאני מכינה לגוזלים האחרים דייסה הוא עף לקבל את שלו קודם אבל לא יותר משני מזרקים 10cc כל אחד לא מספיק ל-350 גרם משקל שלו.
הוא אוכל פירות יותר טוב והשרייה בוא נגיד אם לא אתן לו מהיד יעשה לי טובה, כנ"ל לגבי ירקות.
פעם ראשונה נתקלת בתוכי שלא ממש אוהב לאכל. מקווה שיעבור לו.
מה לדעתם צריך לעשות? אציין שהוא 3 פעמים אוכל בין שני מזרקים או מזרק וחצי.
הוא בורח ממני כשלא בא לו יות.
חוץ מזה הוא שובב אקטיבי, בלאגיניסט, וטוב עם כל המשפחה
[Image: DZzo2f6.jpg]

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - yinon236 - 09-09-2019

בנוגע לאוכל חייבים הרבה סבלנות.
תנסי לגוון, חתיכות גסות ודקות.

בעניין הכלוב חייבים להרגיל אותו, אפשר לשים לו איזה צ'ופר שאוהב ושיתעסק בזה.

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - צבי דגן - 09-09-2019

ראשית את יכולה להיות גאה שהצלחת לגדל גוזל "בעייתי" שהתפתח לתוכי לתפארת.
ההתנהגות שלו טבעית, וכמעט שאין מה לעשות בעניין הזה.
גם אני חושב שצריך להרגיל אותו לשהות גם בכלוב, כי אסור להשאיר תוכי חופשי בבית ללא השגחה, משום שהוא עלול לעשות נזקים וגם לסכן את עצמו.
אני ממליץ לך שתתחילי בכך שבערבים, תכניסי אותו לכלוב בחדר אחר ותחשיכי את החדר. כך הוא פחות יצרח, ויתחיל להתרגל גם לכלוב.
בעניין הצרחות, אני יודע שזה קשה, אבל תצטרכי להיות חזקה ולהתגבר על הרגשות האימהיות שלך.
בבוקר, תמשיכי לתת לו רק כופתיות (אפשר להרטיב מעט את חלקם), ואת המזונות הנוספים, תתני בצהרים (אחרי השעה 1:00).
בעניין אכילת הדייסה, גם כאן אני לא מופתע, נדמה לי שכבר ציינתי בעבר שקשה לגמול את הארות מהדייסה, ויש לפעמים שהם ממשיכים לקבל דייסה עד גיל מאוד מאוחר והפרחון שלך רק בן חודשיים, כך שזה בהחלט נורמלי.