פורום תוכיפדיה
גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת (/showthread.php?tid=1225)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גלי - 09-18-2019

תודה על הטיפים אני בהחלט איישם אותם.
הפרחון הזה ממש לא מתעניין בכופתיות ניסיתי יום אחד בבוקר לא להאכיל דייסה אבל הוא יחכה כמו גדול. וגם שאני מכינה לגוזלים האחרים דייסה הוא פשוט עף אלי ולוקח את מזרק חחח אי אפשר שלא לתת לו.
הוא אוהב פירות אבל אני משתדלת לא יותר מדיי.
גם אוכל שלנו לא יאכל אין לו התלהבות לזה או עניין הבאתי לו חצי אגוז מלך הוא יותר משחק איתו.
אגב לא מצליח עדיין בצורה יעילה לתפוס ברגל ולהחזיק הרבה נקווה שזה משהו שקשור לגיל.
הייתה לי התנסות עם ארות גדולות ולא הייתה לי בעיה לגמול.
בל נשכח שהוא היה גוזל מאוד קשה בהאכלה.
היום אין לו בעיה באכילת מזרק יש לו את כל ההתנהלות הרגילה של גוזל רגיל.
יש לי שאלה אחרת קצת מלחיצה, עם גזע עץ זית אחד ששמתי לו על הכלוב הבחנתי היום שהוא מחורר פתאום בחורים קטנטנים.
משהו חי שם כי לא היה את זה עד עכשיו, מישהו יכול לומר יש מה זה?
אני מורידה את זה דחוף אבל רציתי לדעת אם זה מסוכן ואם יש שם ג’וקים או זחלים להלן תמונה
[Image: oo0u0qb.jpg]
ראיתי כמה ג’וקים קטנים חומים ליד החלון בתוך הבית ושמתי לב למחרת שהם התרבו השאלה אם זה קשור לעץ גזע הזה שני הדברים הללו הגיעו פחות או יותר יחד. מקווה שמישהו פה יודע על זה ויכול לעזור לי. ק
צת מלחיץ.

אגב אתמול הוצאנו אותו החוצה פעם ראשונה עם רתמה.
שמנו לו את הסטנד בחוץ והוא היה בשוק בקושי זז, הבעיה הייתה שלאחר חצי שעה כשנכנסנו איתו היה קשה להוריד לו והוא נכנס לסטרס.
כמעט גזרתי לו את הרתמה מהגוף כי היא הסתבך איתה ולא נתן לי להוריד.
אין מצב שהוא רואה את הרתמה ונותן לי שוב לשים (פעם ראשונה לא עשה בכלל בעיות).
הבעיה היא שהוא לא יוצא מהבית בכלל, הוא עף הכל הבית למד לתמרן והוא פשוט עושה פעלולים באוויר שזה טוב.
כבר החלטנו פה אחד שאנחנו לא לוקחים לו את מהותו והוא יישאר תוכי שעף ומשתולל בכל הבית אבל הרעיון הוא להוציא אותו איתנו לגינות וטיולים שייהנה מהבחוץ והרתמה לא עושה לו טוב, זה מבאס.
לכן חשבתי על הפתרון הבא: רק ליציאה לבחוץ שלא יעוף ויברח מבהלה מה דעתכם?
[Image: MZeYYjb.jpg][Image: KpOTF05.jpg]

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - yinon236 - 09-18-2019

בשביל שהוא יתעניין יותר בכופתיות את חייבת להוריד לו כמות מהדייסה. כמה פעמים ביום הוא מקבל?

בנוגע לעץ זית לא ניקיתם את זה טוב?
נחכה לתשובה של צבי

הכי טוב זה כבר לקנות חליפת טיסה ולחבר לה רצועה ולהרגיל כמו שצריך
ראי כאן איך להרגיל

שטפנו את העץ יסודי עם עם סבון וסקוטשברייט שמנו בשמש להתייבש.. הוא היה מצויין עד לפני יום יומיים .. ראוי לציין שהעץ זית בסטנד שהגיע מאותו עץ ואותו ניקוי ללא חורים .. רק החתיכה הזאת ... הורדנו את העצים מעץ זית שלא היה נראה ממש טוב אבל הגזעים היו נקיים מחורים .. משהו שהיה בפנים ופתאום יצא? מפחיד? כל העץ מלא חורים לא קצת..
לגבי אוכל ..3 פעמים ביום שני מזרקים של 10 cc

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - צבי דגן - 09-18-2019

(09-18-2019, 07:58 AM)גלי כתב: הפרחון הזה ממש לא מתעניין בכופתיות ניסיתי יום אחד בבוקר לא להאכיל דייסה אבל הוא יחכה כמו גדול. ראי בתגובה הבאה - איך להרגיל לכופתיות
וגם כשאני מכינה לגוזלים האחרים דייסה הוא פשוט עף אלי ולוקח את מזרק חחח אי אפשר שלא לתת לו. זה ברור, תמיד הוא יעדיף את הדייסה החמה והטעימה.
גם אוכל שלנו לא יאכל אין לו התלהבות לזה או עניין הבאתי לו חצי אגוז מלך הוא יותר משחק איתו. מה זה "אוכל שלנו"?
הייתה לי התנסות עם ארות גדולות ולא הייתה לי בעיה לגמול. לא תמיד זה כך.
יש לי שאלה אחרת קצת מלחיצה, עם גזע עץ זית אחד ששמתי לו על הכלוב הבחנתי היום שהוא מחורר פתאום בחורים קטנטנים.
משהו חי שם כי לא היה את זה עד עכשיו, מישהו יכול לומר יש מה זה? תמיד צריך לנקות את גזעי העצים במים רותחים ועם זאת, אין לך ממה לחשוש, אם מדובר בתולעי עצים, התוכי ישמח לנשנש אותם, אם בחרקים אחרים, צריך לזהות אותם.
בכל מקרה, כאשר לא בטוחים, עדיף להוריד את הענף, לשטוף המים רותחים, ואפילו לחטא החומרי חיטוי.

ראיתי כמה ג’וקים קטנים חומים ליד החלון בתוך הבית ושמתי לב למחרת שהם התרבו השאלה אם זה קשור לעץ גזע הזה שני הדברים הללו הגיעו פחות או יותר יחד. 
יש להניח שהם הגיע מהעץ.

אגב אתמול הוצאנו אותו החוצה פעם ראשונה עם רתמה.
שמנו לו את הסטנד בחוץ והוא היה בשוק בקושי זז, הבעיה הייתה שלאחר חצי שעה כשנכנסנו איתו היה קשה להוריד לו והוא נכנס לסטרס.
לכל פעולה חדשה צריך להרגיל באופן הדרגתי.
הבעיה היא שהוא לא יוצא מהבית בכלל, הוא עף הכל הבית למד לתמרן והוא פשוט עושה פעלולים באוויר שזה טוב.
אם בשום אופן את לא מצליחה לשים לו רתמה, תנסי, כפי שינון אמר, את חליפת הטיסה. גם כאן יש צורך בהדרגתיות.
אפשרות נוספת היא להוציא אותו בתוך הכלוב, בשמש, למשך עשר דקות.

איך להרגיל לכופתיות?
ישנן מגוון שיטות מגוונות להרגלה לכופתיות: 
  1. שיטת המראה, שבה שמים מעט כופתיות על מראה ומקרבים את התוכי אליה.
  2. שיטת ריסוק הכופתיות, וערבוב שלו באוכל שהוא כבר אוכל.
  3. שיטת ההפחתה שבה שמים לו את הכופתיות באוכל שהוא כבר אוכל ולאט לאט מגדילים את כמות הכופתיות ומפחיתים את האוכל האחר.
  4. שיטת החיקוי, אתה מראה לו שאתה אוכל משהו שאתה רוצה שהוא יאכל ואז הוא יראה שאתה אוכל את האוכל הזה ויבין שהאוכל ראוי לאכילה וינסה לאכול גם הוא. אולם שיטה זו יעילה אך ורק אם יש לך ולתוכי, קשר ארוך מאוד.
  5. שיטה נוספת שמתבססת על אותו הרעיון היא להראות לו תוכי שכבר אוכל את האוכל הזה כאשר הוא אוכל אותו וכך התוכי מבין שהאוכל הנ"ל ראוי למאכל ויתחיל לנסות אותו.
  6. אפשר גם לנסות לשים את הכופתיות במקום גבוה בכלוב 24/7.
  7. אפשרות נוספת היא בערב לקחת את האוכל ולהשאיר כופתיות בכדי שבבוקר יהיה רעב ויאכל מהכופתיות.
  8. להוציא כל מזון אחר עד 14:00 ולהשאיר רק את הכופתיות.
    משעה 14:00 להתחיל לתת את האוכל שהוא רגיל אליו. 
    כך לעשות במשך שבוע, ולשקול את התוכי כל יום כדי לבדוק שהוא לא יורד יותר מדי במשקל.
חשוב לזכור שיש לעשות את השינוי בתזונה של התוכי באטיות ובהדרגתיות ועדיף לעשות זאת לאורך תקופה של לפחות שלושה שבועות.
שיהיה בהצלחה

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - yinon236 - 09-18-2019

אני הייתי מציע להוריד את הכמות ל 2 האכלות ביום, בוקר וערב.

ציטוט:"לכן חשבתי על הפתרון הבא: רק ליציאה לבחוץ שלא יעוף ויברח מבהלה מה דעתכם?"
האמת שאני לא מכיר את הקפיץ הזה.
לאיזה איבר הוא קשור אצל התוכי?
מהוא אורכו?
ממה הוא עשוי?
האם הוא מתאים לתוכי גדול כמו ארה?

זאת טבעת שמתואמת לרגל של התוכי (האמת שהיה קטן הייתה לי אפשרות לשים טבעת אבל החלטתי שאני לא רוצה, נכון שאם בורח זה יכול לעזור אבל מעדיפה שיישאר ״חופשי״ גם בנושא הזה).
שמים את הטבעת ומחברים קפיץ עם חוט מסולסל של כ-20 מטר ככה התוכי לא תריך לעבור סרבול של חליפת טיסה וכשחוזרים מהטיול מורדים את הטבעת גם כן.
ה נראה לי יותר נוח להרכיב. אבל מזמינה חליפת טיסה גם.
למרות שייקח לו זמן להסתכל לכל.
בעבר הייתה לי חליפת טיסה לארה בלו אנד גולד וזה החזיק לשבוע.

(09-18-2019, 09:45 AM)yinon236 כתב: אני הייתי מציע להוריד את הכמות ל- 2 האכלות ביום, בוקר וערב.
אין בעיה ננסה

לענוד טבעת שמחוברת לחוט, עלול להיות מאוד מסוכן.
גם אם החוט (או הקפיץ) ארוך מאוד, התוכי עלול להסתבך בחוט ולהזיק לעצמו.
אני לא ממליץ על השיטה הזו.
חליפת טיסה או רתמה, היא בטוחה יותר, מתלבשת על כל הגוף.
שלא תחשבי שיהיה פשוט כך שהתוכי "ילך לארון הבגדים וילבש את החליפה"  חייכן , תצטרכי להרגיל אותו בהדרגה.

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - אהבת חיות - 09-18-2019

לגבי הלבשת הרתמה/חליפה, זה צריך להיות בתהליך שמותאם לתוכי, עפ"י הזמן שלו.
מניסיוני האישי רק כשלקחתי את הזמן והבנתי את הדרך והרצונות של התוכית שלי הצלחתי ללמד אותה לקבל את זה ולא להיות לכך אנטי.