פורום תוכיפדיה
גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת (/showthread.php?tid=1225)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גלי - 07-23-2019

הבנתי... תודה..

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - צבי דגן - 07-24-2019

הדיון בעניין המעבדה (בחו"ל או בארץ) התקיים גם לפני כשער שנים.
על-מנת להתרשם באופן בלתי אמצעי, ערכתי ביקור (לפני כתשע שנים) במעבדת קרניאלי במטרה לקבל הסברים ולראות במו עיניי את המעבדה ואת העובדים בה.
המאמר נכתב בשנת 2010, אבל הלך לאיבוד, יחד עם מידע רב, שהיה לנו באתר הקודם ונמחק מהשרת.
למזלי היה לי גיבוי של התמונות והצלחתי לשחזר חלק מהמידע.
בפגישה, סיפר לי ד"ר קרניאלי, מדוע החליט לרכוש ציוד יקר ולפתוח מעבדה בארץ וערך לי סיור בכל החדרים.
כדאי לעיין כאן: התרשמות מביקור שערכתי במעבדת קרניאלי

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גלי - 07-24-2019

זכור לי דאז שעשיתי בדיקות שם כשאמרתי שהגעתי דרך תוכיםדיה הייתה 10% הנחה .. אני זוכרת נכון? זה היה לפני 4-5 שנים אולי אם לא יותר

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - yinon236 - 07-24-2019

כן, לחברי תוכיפדיה ניתנה הנחה (שאני חושב שעד היום היא תקפה)

מצוין, טוב לדעת.
נחכה שיגדל עוד קצת ואעשה את השלושה המרכזיות.
בכל בוקר, כשאני מתעוררת והולכת בחשש לאומנת, בתפילה שהוא בסדר.
לא יאומן איך מות הגזול הקודם השפיע בצורה כזאת .
הוא גדל, הרבה יותר משחק, פרישת כנפיים הרבה, כל יום הוא משתנה במשקל של כל בוקר בהשוואה עם יום אחרי ולפני רואים עלייה של 15 גרם לפחות.
מקווים להמשך הצלחה.
מחכים כבר לרגעים שאפשר יהיה להוציא אותו טיפה החוצה לגינה. האם זה בכלל אפשרי שהיא עדין לא 100 אחוז מנוצה?

אני פשוט רואה שאני מגיעה לאומנת הוא לא תוקף אמנם אבל עדין מפוחד עד לרגע שמלטפים אותו ואז הוא משחק עם האצבע או למשל שאוציא אותו לכרית פרווה הוא ילך עד אלי וישב לידי לקבל חום או כי מרגיש יותר בטוח.
אציין שהיו לי דררות בני 3-4 שבועות שלא משנה שהאכלתי אותם הם תמיד היו מפוחדים ממני ולא ששים לבוא אלי למרות שהאכלתי אותם עד גמילה והייתי נותנת יחס אבל אולי כי היו שני אחים או אולי זה היה מאוחר מדיי לחברות? הגיל הזה?
אשמח לדעת מה לעשות מעכשיו עם הגוזל שכדי ראה אותי יבוא ישר אלי כאילו אני האמא שלו כביכול.

להוציא החוצה אני לא ממליץ...
בשביל שהוא יהיה מחוברת ברמה גבוהה את צריכה להתחיל להוציא אותו ולהחזיק על היד ללטף אותו בכל האיזורים בגוף, לגעת מתחת לכנפיים, שהוא יהיה בסביבתך כל הזמן.
בגלל שהוא יחסית קטן, אני הייתי ממליץ לך להוציא אותו אחרי האכלה למשחק למשך 20 דקות, לא יותר. ואז לאומנת. כשיגדל תוכלי יותר.

בעיניין הדררה, אם מוציאים להאכלה בגיל מאוחר זה אכן בעייתי. ועוד בעייתי שיש מגדלים שמאכילים את התוכי ואז "זורקים" לאומנת, אחר כך התוכי נקרא מוחתם ולא ממש מחוברת, הוא נהפך לנשכן ופחדן ליד אדם, כי לא קיבל יחס כשהיה גוזל קטן.
לכן, אל תחזרי על הטעות הזאת.

אז אפשר אחרי האכלה 20 דקות.
הבעיה שאחרי שהוא אוכל הוא בקטע של נמנום הולך לישון.
וגם אני לא אוהבת להרים אותו כל כך אחרי ארוחה כח לא רוצה ליצור מצב לחץ על הזפק שהוא מלא.
אפשר להוציאו כשאני רואה שהוא ער והוא משחק עם הקופסא?

את צודקת, את יכולה להוציא אותו מתי שהוא ער ומשחק עם הקופסא
אני באופן אישי ממליץ להוציא אותו למשחק יותר מגיל חודש. במחשבה שנייה לפי דעתי הוא עוד קטן בשביל לצאת, בקושי נוצות יש לו
בכל אופן נחכה לתשובתו של צבי.

בעניין ההנחה, אני מקווה שהם זוכרים.
זכור לי מקרה שבהתחלה לא רצו לתת את ההנחה, אבל לאחר שדברו עם ד"ר אוהר קרניאלי (לפי המלצתי), נתנה ההנחה.
לעניין המשקל, לפחות פעם בשבוע תעדכני אותנו כך: המשקל שהיה אתמל (לפני ארוחת הבוקר) ועומת משקלו היום (לפני ארוחת הבוקר).
אין טעם להגיד "עלה ב-15 גרם" בלי לדעת מה היה משקלו אתמול.
אפשר להוציא לחצר לפרקי זמן קצרים רק לאחר שיגדלו רוב הנוצות (ולפחות - מחציתם), בינתיים תיקחי אותו בידיים בזמן ההאכלה וגם קצת לפני ההאכלה ולאחר גמר ההאכלה.
לפי הניסיון שלך עם הדררות, את רואה שלא מספיק להאכיל ידנית ("האכלת-יד") אלא צריך גם חברת את הגוזל/הפרחון.
ציטוט:אשמח לדעת מה לעשות מעכשיו עם הגוזל שכדי ראה אותי יבוא ישר אלי כאילו אני האמא שלו כביכול.
"החתמה", זו בעיקר תכונה של אפרוחים - דוגרי קרקע.אצל גוזלים מדובר על "חברות".
אל תתבאסי, זו טעות נפוצה גם בקרב מגדלים וותיקים, הגיע הזמן להשתמש במושגים הנכונים  קריצה .

עשרים דקות ללא חימום, עלול להיות קצת מסוכן ולעקב את עיכול המזון (כולל ריקון הזפק).
עדיף לקחת אותו בידיים כפי שציינתי לעיל, וגם כשהוא ער ומשחק עם הקופסה, אבל לפרקי זמן קצרים - כחמש דקות ואז להחזיר לאומנת.
לאחר שיתחמם (כשעה), אפשר שוב לקחת אותו לחמש דקות נוספות.