פורום תוכיפדיה
גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת (/showthread.php?tid=1225)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גלי - 07-24-2019

אז זה מה שעשיתי בינתיים כמה דקות וחזרה לאומנת ..

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - גלי - 07-25-2019

בוקר טוב לכולם,
אולי זה שום דבר אבל זה יוצא דופן וברצוני לברר אם זה מסוכן שהתוכי אתמול לא היה במגמת עלייה במשקל?
אם תראו בתמונה הוא אוכל 4-5 פעמים ליום לא כל 4 שעות אמנם אבל משום מה אתמול אכל 5 פעמים.
מלשלש טוב, עירני וכו׳ אבל בבוקר ששקלתי היום הוא רק 4 גרם לערך עלה מאתמול ואם תראו ב-24 לחודש אתמול הוא לא ממש עלה בין ארוחה לארוחה מה שבימים אחרים היא עלה יפה יחסית.
האם זה בסדר שיש לו כזה יום? אבדוק היום שוב.
אגב כשהתקשרתי לברר על הדייסה נאמר לי שזאת דייסה לתוכים יותר קטנים ואילו יש דייסה עם יותר שומן לתוכים גדולים.
יכול להיות שזאת בעיה?
המגדל אמר אמנם שעם הדייסה הזאת אפשר להאכיל מצוין ולא יקרה כלום אבל בשנייה יש אחוזי שומן גבוהים יותר לתוכי.
גם שמתי לב בבוקר שיש איזה טיפה או שתיים של דייסה שהוא הוציא יבשות כבר על רצפת האומנת.
בוא נגיד שהיום הוא יעלה במשקל כמו ימים קודמים אז אבין שהכל בסדר אבל אם לא אולי באמת כדאי לעבור לנוטרי בירד p19 (זה טוב?)

[Image: k1FjjZ2.jpg]

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - yinon236 - 07-25-2019

לאחר האכלה הוא עלה במשקל לא?
שקלת אותו לפני האכלה? כי אם כן זה נורמלי שלפני האכלה הוא ירד במשקל כי הזפק ריק.
מקווה שהבנתי נכון.

דייסה לתוכים גדולים שיש בה יותר אחוזי שומן זה יותר טוב אבל אולי הכוונה תוכים גדולים כמו ארה מהסוג הענקי? רשום שם על איזה סוגים מדובר?

אני אוהב את פריטי בירד יותר
התכוונת לנוטריבירד A19 ולא P19 וכתוב בגוגל שזה מתאים

כן הוא עולה במשקל אחרי כל האכלה ב-20 גרם אבל למשל אתמול בבוקר שקל 283 לפני האכלה והיום בבוקר שקל 283 לפני האכלה.
בעוד שבימים אחרים הוא עלה, אני רק יודעת שיש עוד דייסה אחרת יש קיבלתי אבל רשום לתוכים גדולים ויש בה יותר אחוזי שומן.
ארה סווירה נחשב תוכי גדול או בינוני?
אני פשוט אסתכל עד מחר אם אני רואה שהוא נשאר אותו משקל בבוקר לפני האכלה אני משנה את הדייסה.
הזפק מתרוקן כל 5 שעות לא 4 אפילו אפילו יותר.
אני לא מרגישה שאני מנפחת אותו באוכל - שני מזרקי 10 מילגרם ועוד קצת לא מרגישים שמפוצצים ואני רואה אחרי שקילה שהוא באמת עולה 10 אחוז או יותר אבל אולי כל העניין לה הוא הדייסה הזאת.
אז אולי שווה להפסיד את הכסף של הדייסה הזאת ולקנות חברה כמו נוטריבירד לעשות לפני הטבלה ולראות? האם זה יותר טוב? 
רק שלא יהיה איזה בעיה בשינוי דייסה.
אערבב כמו שצבי הציע א אמורה להיות בעיה לא? זאת דייסה איכותית החדשה.

הזפק אחרי שלוש וחצי שעות לערך
[Image: ah54o6j.jpg][Image: N4CtWWi.jpg][Image: ERqCueC.jpg][Image: JdlJA0z.jpg]

ועכשיו האומנת מראה לפי מדחום דיגטאלי רגיל כזה (ששמים בפה לילדים או בית שחי) 34.1 מעלות שזה מה שצריך להיות באומנת לגוזל בן 21 יום ומעלה (הוא בין 21-22 יום) אז החום הוא לא הפקטור שגורם לאוכל להתרוקן לאט.
נמצא שאולי הדייסה (או סמיכה למרות שאני ממש לא עושה סמיכה כפי שציינתי) או הסוג שלה פשוט לא ממש טוב כמו שצריך?
או שפשוט זה לא תורה מסיני וכל גוזל מעכל אחרת?
מה שבטוח אני לא מפוצצת זפק הוא על 20 מילגרם כבר הרבה זמן לא עליתי ואין לו בועות בגב משני הצדדים אז זה לא נראית הבעיה. אם בכלל זאת בעיה.

על פי הלקסיקון שלנו הוא נחשב לתוכי גדול.
לא הייתי ממהר להחליף את הדייסה, אני הייתי בודק את המשקל גם מחר, נחכה מה צבי יכתוב.
אני הייתי מציע לך להאכיל אותו 15 אחוז ממשקלו.
בתמונה האחרונה הזפק ריק, זה לפני האכלה נכון?

כל התמונות הן מאותו רגע רק שאני מצלמת אותו מכל זווית אפשרית .. יש לי בועה קטנה אמנם אבל רק בבוקר אני רואה אותו ריק ללא כל ספק !! האם לדעתך הזפק נראה ריק פה בתמונות ? או שהוא טיפה מלא עדיין ? אולי אתה צודק.. אתן לו 15 אחוז רק.. לפעמים אחרי האכלה מראה מעל 20 אחוז יותר אז אולי זה העניין שנראה לי שהוא לא מפוצץ אבל הוא כן.. שלא כמו עם הגוזל הגאקו הקטן שהיה לו הבועה שלו שקופה ראו את האוכל בפנים בצד הגב .. לא רואים את הנוזל בגוזל הזה רק רואים שהיא מתמלא... אצלם בהאכלה הבאה

הזפק שבתמונה לא מספיק

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - צבי דגן - 07-25-2019

• הטבלה לא מספיק ברורה לי.
    את צריכה לדווח לנו על המשקל שהיה אתמול בבוקר (לפני האוכל) וגם - המשקל היום בבוקר (לפני האוכל).
    כך נוכל לחשב את העליה במשקל.
  • את צריכה להאכיל כל הזמן לפי ההנחיות שקבלת, מכל הבחינות ולא לעשות "הנחות" או פשרות.
  • הצעתי לך להאכיל לפי המצב בזפק (ולא לפי משקל הדייסה), כך תהי יותר בטוחה שאת מאכילה נכון.
    תזכורת: מתחילים להאכיל רק כאשר הזפק ריק ומפסיקים - כאשר הזפק מלא עד הסוף או עד שהגוזל מסרב לאכול.
    ושוב, אני מזכיר לך את הסמיכות והטמפרטורה של הדייסה, היא צריכה להיות מדויקת לפי ההנחיות.
  • מחר תדווחי את המשקל של היום בבוקר + המשקל של מחר בבוקר.

כן צבי יש כל יום בשעה המתאימה לפני ואחרי משקל שים לב לתמונה, למשל: שלשום בוקר לפני: 262.55 גרם יום אחרי :גרם 283.24 והיום : 281.51 גרם.
תראה היום ואתמול משקל התחלתי בוקר הוא זהה בעוד שכל שאר הימים היה במגמת עלייה.
אני לא מאכילה לפי המשקל אלא לפי ראות הזפק.
אבל אני שוקלת לפני ואחרי שיהיה לי.
דייסה סמיכות 1:3 טמפ 40-42 ואומנת 34 .
אני עושה הכל לפי מה שרשמתם פה.
הוא בסדר ולשלשת בסדר אבל בגלל זה אני תוהה מה יכולה להיות הסיבה שלוקח לו 5 ולפעמים 6 שעות עיכול?
חשבתי אולי דייסה אחרת, אבל יש פלוס ומינוס בשינוי הדייסה מה אומרים ?

RE: גוזל סווירה בן שבועיים וקצת - צבי דגן - 07-25-2019

לפי המשקלים שציינת לעיל מדובר על עליה במשל של 7.8% וזה לא טוב.
כל יתר הפרמטרים שאת מציינת נראים טוב ולכן אין לי מושג למה הגוזל לא עולה במשקל.
תיאורית עלולים להיות מספר גורמים:
  1. המדידות שלך לא מדויקות (בסבירות נמוכה).
  2. הדייסה לא מתאימה (אני לא מכיר את הדייסה הזו), ינון כבר הציע לך להשתמש בדייסה של מותגים מוכרים שאיתם יש לנו ניסיון טוב.
    כאן לא צריך להתחשב במחיר, שהרי מדובר בחיי הגוזל.
    הרי גם לתינוקות שלנו היינו קונים את הטוב ביותר, נכון?
  3. כמות הדייסה בכל האכלה לא מספיקה.
    יתכן שאת יכולה להאכיל עוד ואת מספיקה את ההאכלה כאשר יש עדיין מקום בזפק.
    בגמר ההאכלה, הזפק צריך להיות ממש מלא והעור מתוח מאוד עד כמעט רואים דרכו את המזון (במיוחד בגוזלים צעירים).
קשה לי לדעת מה בדיוק את לא עושה בסדר, ממליץ לך להקפיד יותר על הדברים שאת כבר יודעת לעשות.