פורום תוכיפדיה
אוהבי החיות נגד שוק הציפורים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: חומרי עזר למגדל (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=13)
+--- פורום: מאמרים וכתבות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=18)
+--- אשכול: אוהבי החיות נגד שוק הציפורים (/showthread.php?tid=1264)

עמודים: 1 2 3

RE: אוהבי החיות נגד שוק הציפורים - צבי דגן - 08-09-2019

בן, גם כשאתה קונה שם אוכל או אפילו כלוב, אתה בעצם מעודד את המסחר שם.
צריך להחרים אותם באופן מוחלט.
מלבד זאת, כידוע לך שחלק מהמחלות עוברות מתוכי חולה אל התוכי הבריא דרך הנוצות ו/או הלשלשת.

RE: אוהבי החיות נגד שוק הציפורים - benz0r - 08-09-2019

אתה לא מבין שדברים כאלה לא עוזרים אתה ואם נפסיק לקנות שם ובמקומנו מישהו אחר יקנה חוץ מתוכים את כל שאר האביזרים לא מפריע לי לקנות שם
דרך אגב יש שם לאבנה קטלנית.   ביישן

בן, אכן קשה לי להבין את חוסר הרגישות שלך.
ואני אומר לך שאתה לא מבין שדברים כאלה עוזרים ויש להם השפעה חזקה גם על אוכפי החוק.
עובדה היא שהצלחנו להשפיע, ומידיי פעם המשטרה פושטת על השוק הזה ומחרימה את בעלי החיים.
מה אתה בעצם טוען, שצריך להצטרף לכל אלה שמעודדים פשעים?
האם אתה טוען, שאם בין כך ישנם פושעים, אין טעם לנסות להפריע להם? לבלום אותם? אלא, צריך להצטרף אליהם?
אם אשתמש בקו המחשבה שלך, אוכל בעצם להגיד כך: "אם לא נגנוב יהיה משהו אחר שיגנוב", אז זה מצדיק שגם אני אהיה גנב, או עבריין תנועה? או כל סוג של עבריינות?
ידידי היקר, אני מציע לך שתהיה מודע, שתהיה לך אינטואיציה בריאה, ושתרגיש רגשי אשמה בכך שאתה מעודד את השוק האכזרי הזה.
אם אתה מחשיב את עצמך כאוהב בעלי-חיים, אם רווחתם של התוכים חשובה לך, אם אתה רוצה להשתייך לקבוצת התומכים בתוכים, אין כל סיבה שתקנה שם אפילו כפתור או בורג, תתרחק מהשוק בכפר קאסם כמה שיותר רחוק יהיה יותר טוב!
אולי, אם אתה תחשוב כמוני, ותעזור בשכנוע חבריך, יצטרפו גם הם, והשוק הבלתי חוקי הזה יעלם, הוא חייב להיעלם ואסור לנו לתמוך בו בשום צורה ואופן.
הגישה שלך היא גישה מפסידנית (loser), אסור לך לחשוב כך, תשנה את ה"דיסקט".

RE: אוהבי החיות נגד שוק הציפורים - jhony_bravo - 08-09-2019

בן, לגבי הציוד אף אחד לא מפזר לך מחלות פתוגנים שונים ( וירוסים וחיידקים) יכולים להיות מורחפים באוויר.
אם בריחוף עצמאי או בהצמדות לאבק או נוצות חלק מהמחלות הן אלימות מאוד.
מה שאומר שצריך מעט מאוד חיידקים או וירוסים כדי להדביק תוכי ולכן גם האבק שישקע על אריזה עלול להביא להדבקה.
בנוסף יש לך כמויות של חיות מסוגים שונים לחוצות וצפופות מה שמגביר את הפצת הפתוגנים על ידן, לדוגמא כל פעם שיש מחלות בלולים עושים הסגר על המושב או הקיבוץ וכל הרכבים שמגיעים לשם צריכים לעבור דרך בריכה קטנה שמלאה בחומר חיטוי כדי לחטא את הגלגלים.אתה טוען שלא צריך לקנות ציפורים אבל אפשר לקנות ציוד אני אומר שגם את זה לא כדאי לקנות. מעבר לעובדה שאתה לא יודע אם הציוד הזה גנוב שיכול להיות שהוא היה במגע עם ציפורים חולות וכו'.
כאשר אתה לא קונה מ"סוחר" שם לא ציוד ולא חיות אתה למעשה לא מגיע לשם ולכן גם הוא לא יגיע לשם כי אין לו למי לקנות.
ציוד הוא חלק לא קטן מהמחזור הכספי של אותם "סוחרים" כאשר אתה לא קונה מהם אתה גורם להם להקטנה משמעותית במחזור המכירות.
בעצם העובדה שאתה לא מגיע לשם אתה מתחיל את אפקט העדר ככל שפחות אנשים מגיעים יגיעו לשם פחות "סוחרים" יגיעו וחוזר חלילה.
עד שהמקום הזה ייסגר סופית בנוסף לרוב מי שהולך לשם לא היה הולך לבד אלא לוקח איתו חבר כך פחות ופחות אנשים ילכו, עד שהמקום הזה ייסגר סופית וכאשר זה ייקרה אני מאמין שנראה יותר ויותר מגדלים חוזרים לגדל תוכים גדולים.
בן לגבי הטענה שלך שאם אתה לא תלך מישהו אחר ילך יש בה טעות אם היו הולכים X אנשים ואתה החלטת לא ללכת אז עכשיו יגיעו לשם X-1 אנשים אם היית הולך עם חבר וגם הוא החליט לא ללכת אז X-2.
אל תשכח שייקח זמן עד שאנשים יפסיקו לקנות שם את הסחורה אבל אם אתה לא קונה ומעודד אנשים אחרים לא לקנות אתה יוצר לאט לאט, השפעה רצינית וחזקה על הסוחרים שם מעבר לעובדה שאתה מעודד קניה ממגדלים אתה גם מעודד סוחרים ישראלים.

RE: אוהבי החיות נגד שוק הציפורים - אדיר_10 - 08-09-2019

מה העניין בכלל בקטע של לקנות משם ציוד?
מה זה עד כדי כך זול?
עדיף כבר ללכת לחנות ולקנות

RE: אוהבי החיות נגד שוק הציפורים - שוק הכפר - 08-09-2019

שלום לכם,
אתם מוזמנים להתארח אצלנו בשוק ולראות כמה שינויים שערכנו בו. 
בעלי הכנף יותר בריאים מאשר בשנים עברו, השוק נקי יותר, מגודר, יצקנו בטון בשוק, זה לא ישיר על האדמה.
וסוחר שיקשור תוכי עם שרשרת לא יחזור לעבוד איתנו.

RE: אוהבי החיות נגד שוק הציפורים - William - 08-09-2019

נבואה שמגשימה את עצמה.
אם כמה אנשים יפסיקו לקנות שם ויפרסמו שיש שם מחלות הרוב גם ישמע על זה ויפסיק גם לקנות.

נאג' (שוק הכפר), אם מה שאתה ומעיד עליו הוא נכון, הרי שאנחנו מברכים על כך. 
כל מה שנותר לעשות הוא, שמשהו אובייקטיבי יבקר ויעיד ממראות עיניו.

RE: אוהבי החיות נגד שוק הציפורים - שוק הכפר - 08-09-2019

אתה מוזמן, הקפה עלי תשאל מי זה נאג' כולם יגידו לך.

RE: אוהבי החיות נגד שוק הציפורים - yinon236 - 08-09-2019

המקום לא סטרילי ויתכן עם ציפורים נגועות, כלובים משם חייבים לעבור חיטוי, השאלה מדוע לקחת את הסיכון? ונסורת קונים רק מחברה איכותית, (לא יודע אם מוכרים שם) אם לא זה בעייתי כי יש נסורות שהעצים עברו ריסוס.