פורום תוכיפדיה
תוכי נקבה יש בעיה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכי נקבה יש בעיה (/showthread.php?tid=1820)

עמודים: 1 2 3 4 5

RE: תוכי נקבה יש בעיה - אהבת חיות - 07-23-2020

(07-23-2020, 01:28 PM)צבי דגן כתב:
(07-23-2020, 12:08 PM)אהבת חיות כתב: אני קורא לא מעט שכותבים שאם מצרפים בן/בת זוג יהיה הרס של החיברות.
זה נכון, אבל לא באופן קטגורי.
מידת הרס החברות תלוי במשך הזמן שהתוכי היה עם מ=המגדל ובעיקר - במידת החברות וחוזק הקשר בין התוכי לבין המגדל.

אני לא יודע כמה אנשים חוו את זה באופן אישי.
ביחד עם זאת אני מאמין שכמו בני אדם גם לתוכים בנוסף לאופי הסוג יש אופי אישי ויכול להיות מצבים הפוכים בה הרס החיברות יהיה מינימלי עד אפסי, כמובן שזה כנראה מצב של לקיחת סיכון. - נכון מאוד
עם זאת אני מאמין שבעבודה נכונה אפשר לשמור על החיברות ביחד עם זוגיות. שוב זה תלוי במידת הקשר של המגדל עם התוכי.
כפי שספרתי לך בעבר על זוג אקלקטוסים שאפשר למגדל להכניס את היד מתחת לדוגרת כדי לקחת ביצים ו/או גוזלים.

זכור לי שסיפרת על האקלקטוסים.
חשוב לציין את כל הצדדים שמייעצים ולצערי בדרך כלל אני קורא דעה אחת שיהיה הרס והתוכי לא יתקרב וחבל להראות רק צד אחד.
במקרה כמו פה נכון שהוא צריך להחליט החלטה קשה אבל ביחד עם זאת ברגע שהוא מקבל את כל הצדדים הוא יוכל לבחור מבלי לשלול משהו מראש.

(07-23-2020, 01:32 PM)Idodiamant כתב:
(07-23-2020, 12:08 PM)אהבת חיות כתב: אני קורא לא מעט שכותבים שאם מצרפים בן/בת זוג יהיה הרס של החיברות.
מידת הרס החברות תלוי במשך הזמן שהתוכי היה עם מ=המגדל ובעיקר - במידת החברות וחוזק הקשר בין התוכי לבין המגדל.

ביחד עם זאת אני מאמין שכמו בני אדם גם לתוכים בנוסף לאופי הסוג יש אופי אישי ויכול להיות מצבים הפוכים בה הרס החיברות יהיה מינימלי עד אפסי, כמובן שזה כנראה מצב של לקיחת סיכון. - נכון מאוד
עם זאת אני מאמין שבעבודה נכונה אפשר לשמור על החיברות ביחד עם זוגיות. שוב זה תלוי במידת הקשר של המגדל עם התוכי.
כפי שספרתי לך בעבר על זוג אקלקטוסים שאפשר למגדל להכניס את היד מתחת לדוגרת כדי לקחת ביצים ו/או גוזלים.

אני לא יודע אם לקחת סיכון.. אני יודע שזה הכי טוב בשבילה אבל מצד שני אני מפחד שהקשר בנינו יעלם
אני ממש חולה עליה היא אצלי כבר שנה הבאתי אותה כשהייתה בת 7 חודשים ממגדל שלא היה לו זמן להיות איתה
היו קצת קשיים בהתחלה להתחבר אליה אבל בסופו של דבר התחברתי וכנל גם לגבי אמא שלי
שנינו לא רוצים שהקשר יעלם אתה מבין
זה יהיה לנו די קשה 

אני מודע לאהבה שהם נותנים, כמו שצבי כתב אם הקשר שלכם חזק יש סיכוי שההרס יהיה קטן ואולי יחזור לאחר הדגירה, ואם בכל זאת יהרס החיברות, תוכל לחברת את הגוזלים שלהם לרמת קשר חזקה.

RE: תוכי נקבה יש בעיה - דוד אליאב ברמי - 07-24-2020

(07-23-2020, 12:12 PM)Idodiamant כתב: עכשיו היא התחילה לצאת קצת
וכן הביצה שם
היא כנראה בטוחה שזה הקן שלה ולכן היא תוקפת

(07-23-2020, 05:20 PM)אהבת חיות כתב:

זכור לי שסיפרת על האקלקטוסים.
חשוב לציין את כל הצדדים שמייעצים ולצערי בדרך כלל אני קורא דעה אחת שיהיה הרס והתוכי לא יתקרב וחבל להראות רק צד אחד.
במקרה כמו פה נכון שהוא צריך להחליט החלטה קשה אבל ביחד עם זאת ברגע שהוא מקבל את כל הצדדים הוא יוכל לבחור מבלי לשלול משהו מראש.  

נכון מאוד אני מסכים שיש גם צד שני וצריך להראות אותו

(07-23-2020, 01:55 PM)Idodiamant כתב:
(07-23-2020, 01:38 PM)צבי דגן כתב: קשר במשך שנה בלבד, הוא זמן מספיק כדי לבסס ולחזק את הקשר.
איך אתה מגדיר את איכות הקשר שלכם? - תן דוגמאות לביסוס דבריך.
אני מבין שאתה חושש ויתכן שהחשש שלך מבוסס, אבל מצד שני, לפי ההתנהגות שתיארת לעיל, בין כך אתה מפספס את הקשר עם התוכי.
אז, לפי דעתי, עליך לשקול גם את טובת התוכי ולא רק לחשוש שהקשר שלכם ייחלש או - יעלם.
גם אם זה יקרה, הרי שהקשר יתחדש לאחר בקיעת הגוזלים.

בעיקרון היא לא תוקפת היא די נרגעה
וחייב להגיד שהיא יותר קשורה לאמא שלי
אמא שלי תמיד דואגת לחיות שאנחנו מביאים לבית כאילו הם הילדים שלה
וגם התוכית ממש אוהבת אותה
כל פעם שאנא שלי חוזרת הביתה התוכית שומעת אותה ומתחילה לצעוק כאילו התגעגעה אליה (היא לא עושה את זה לי)
ומה הכוונה הקשר יתחדש לאחר בקיעת הגוזלים?
היא תתן לנו ללטף אותה ותבוא אלינו יותר?
וכמה זמן בעיקרון לוקח להם להזדווג?
ונתחיל מזה שאנחנו בכללי לא יודעים איך לטפל בגוזלים ההורים שלהם מטפלים בהם עד שהם אוכלים לבד ואז אתה רק צריך להפריד אותם זה לא בעיה אלא אם כן אתה רוצה להאכיל אותם ידנית ולחבר אותם זה קצת בעיה אבל בכל זאת זה גם אפשרות אם יש לך כוח וסבלנות לעשות את זה
אז אני קצת מפחד לגבי זה גם   

RE: תוכי נקבה יש בעיה - צבי דגן - 07-24-2020

אם רוצים לגדל תוכי מחוברת ברמה גבוהה, אין ברירה אלא להאכיל את הגוזל ידנית + לחברת אותו.
אומנם אפשר גם ללא האכלה ידנית, אבל אז התהליך מורכב וקשה יותר לביצוע.

RE: תוכי נקבה יש בעיה - Idodiamant - 07-24-2020

(07-24-2020, 09:05 AM)צבי דגן כתב: אם רוצים לגדל תוכי מחוברת ברמה גבוהה, אין ברירה אלא להאכיל את הגוזל ידנית + לחברת אותו.
אומנם אפשר גם ללא האכלה ידנית, אבל אז התהליך מורכב וקשה יותר לביצוע.

אוקיי,ובמידה ואביא זכר
יקח להם זמן להזדווג לא?

ברור שייקח קצת זמן עד שהם יכירו זה את זו.
כמה זמן? - אי אפשר לדעת מראש, אבל בד"כ זה עניין של ימים בודדים.
לפני שאתה קונה את הזכר, תתייעץ שוב ותקבל הנחיות, איך להרגיל אותם זה לזו כדי שלא תתפתח אלימות בניהם.

(07-24-2020, 09:14 AM)צבי דגן כתב: ברור שייקח קצת זמן עד שהם יכירו זה את זו.
כמה זמן? - אי אפשר לדעת מראש, אבל בד"כ זה עניין של ימים בודדים.
לפני שאתה קונה את הזכר, תתייעץ שוב ותקבל הנחיות, איך להרגיל אותם זה לזו כדי שלא תתפתח אלימות בניהם.

אבל בעיקרון כשהיא עכשיו בתקופה של הרבייה היא רק תרצה להזדווג וכשאני אביא זכר היא תרצה להזדווג איתו לא? או שעדיין יש סיכוי שיהיה אלימות

תמיד צריך להניח שתהיה אלימות.
לא בטוח בכלל שהיא תקבל אותו מיד וגם - להפך, לא בטוח שהזכר יקבל מיד את הנקבה.
לכן, יש צורך בתקופת היכרות באופן הדרגתי.

(07-24-2020, 09:28 AM)צבי דגן כתב: תמיד צריך להניח שתהיה אלימות.
לא בטוח בכלל שהיא תקבל אותו מיד וגם - להפך, לא בטוח שהזכר יקבל מיד את הנקבה.
לכן, יש צורך בתקופת היכרות באופן הדרגתי.

אפשר לדעת מה הכוונה לתקופת היכרות באופן הדרגתי? מה אני אמור לעשות במידה ואני אביא זכר?

בימים הראשונים, צריך לשים אותו בכלוב נפרד ולהניח את הכלוב ליד הכלוב של הנקבה.
לעקוב אחר ההתנהגות שלהם, ורק לאחר שתבחין ברגיעה, תצמיד את שני הכלובים.
בשלב הזה אתה אמור לראות חיזור.
לאחר שתבחין בחיזור במשך יום/יומיים, תוכל להכניס את הזכר אל הכלוב של הנקבה, כאשר במקביל תתקין בכלוב תיבת קינון ותתלה אותה מחוץ לכלוב וזאת כדי שלא תקטין את מרחב התנועה בתוך הכלוב.

(07-24-2020, 10:18 AM)צבי דגן כתב: בימים הראשונים, צריך לשים אותו בכלוב נפרד ולהניח את הכלוב ליד הכלוב של הנקבה.
לעקוב אחר ההתנהגות שלהם, ורק לאחר שתבחין ברגיעה, תצמיד את שני הכלובים.
בשלב הזה אתה אמור לראות חיזור.
לאחר שתבחין בחיזור במשך יום/יומיים, תוכל להכניס את הזכר אל הכלוב של הנקבה, כאשר במקביל תתקין בכלוב תיבת קינון ותתלה אותה מחוץ לכלוב וזאת כדי שלא תקטין את מרחב התנועה בתוך הכלוב.

יש דרך אחרת בלי לקנות כלוב? פשוט אין לנו ככ הרבה כסף וגם אנחנו צריכים לקנות את הזכר אז לא יהיה לנו מספיק גם לכלוב נוסף
ובדרך כלל התוכית משוחררת אנחנו לא שמים אותה נעולה בכלוב