פורום תוכיפדיה
חייבת עזרה דחוף!! - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: חייבת עזרה דחוף!! (/showthread.php?tid=1958)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7

RE: חייבת עזרה דחוף!! - צבי דגן - 09-28-2020

הבנתי את עניין גודל הכלוב.
אסביר לך את עניין הכופתיות: בכופתיות יש כמעט את כל המרכיבים התזונתיים שהתוכי זקוק.
ואם את מוסיפה מעט תערובת זרעים, תערובת השרייה, ביצה קשה וירקות, אה בעצם מבטיחה לעצמך שכיסית את כל הצרכים התזונתיים של התוכי.
במקרה שלך, ייתכן שאת מצליחה לספק לתוכים שלך את כל המרכיבים התזונתיים אבל, את לא יכולה להיות בטוחה בזה.
כדי להיות יותר בטוחים מבלי להזדקק לכופתיות, את צריכה תערובת זרעים שלא תמצאי בשוק באופן מרוכז באריזה אחת אלא תצטרכי לקנות כל מרכיב בנפרד.
אני יכול לתת לך את רשימת הזרעים האלה, ואם תשיגי אותם ייתכן שבסה"כ יצא אפילו זול יותר ממה שאת קונה כיום את התערובת שלך.
אבל, אני לא מבטיח לך שיהיה לך כל כך פשוט להשיג את כל הרשימה.

RE: חייבת עזרה דחוף!! - ינור - 09-28-2020

אשמח לרשימה
אנסה למצוא ואשווה את המחירים

אני מעדיפה עד שהם יתחילו להתרבות להוציא כמה שפחות כסף עקב המצב

זו תערובת הזרעים ללא כופתיות יתר התערובת (15% הנותרים) תהיה מורכבת מהזרעים האלה:
  • כוסמת כולל הקליפה
  • שיבולת שועל
  • פישתן
  • ניגר
  • פעמיים בשבוע השריה (חשוב מאוד)
  • ורצוי גם תערובת הנבטה
  • לתת יום יום, הדרים/תפוח, גזר, סלק, ברוקלי, פלפלים מכל הצבעים, קולורבי, עלי ביבי, כרובית, פלפל חריף, קישואים (כל יום ירק אחר), נבטים והשרייה.
  • ביצה קשה (כולל הקליפה) או מזון ביצים (שקונים בחנות).
  • מים מוחלפים יום יום (לא דיזות) בכלי נירוסטה.
  • וכמובן שמירת ניקיון.
בהצלחה

RE: חייבת עזרה דחוף!! - אהבת חיות - 09-28-2020

יש לי שאלה אלייך
כמה את יכולה להיות בטוחה שגם שתתני להם את כל התערובת שכולם באמת יאכלו את הכל ברמה שהם צריכים?

(09-28-2020, 08:30 PM)אהבת חיות כתב: כמה את יכולה להיות בטוחה שגם שתתני להם את כל התערובת שכולם באמת יאכלו את הכל ברמה שהם צריכים?
הדברים ייתרחשו כמו בטבע.
אם נותנים בכל יום את התערובת הזו, סומכים על החושים של התוכים, שהם יאכלו את כל מה שהם צריכים.
אני מסכים איתך, שעדיף לתת כופתיות + התוספות הרגילות שלנו, ואז אנחנו יכולים להיות רגועים יותר.
מצד שני היה לנו בפורום אדם בשם יואל שגידל תוכים לפי התפריט הנ"ל.

ועוד משהו: איך גידלו תוכים בעבר לפני עידן הכופתיות?
וגם, איך גידלו גוזלים בהאכלה ידנית, לפני היות הפורמולות השונות בשוק?
בקיצור - זה אפשרי אבל קשה יותר.

RE: חייבת עזרה דחוף!! - yinon236 - 09-28-2020

ינור, לא ענית לי מה הסיבה שאמרו לך לא טוב? יש לי תחושה שזה סוחר שרוצה שתקני ממנו חברה אחרת

אני לא בטוח שההשוואה לטבע היא בהכרח נכונה (אבל בוא נעזוב את זה כי לדעתי זה דיון פילוסופי שלא מתאים לפה)

מה עשו לפני פיתוח הכופתיות? אני מניח שהיו הרבה מקרי מוות ותחלואה מחוסר ויטמנים או לחילופין עבדו ממש קשה כדי לוודא שהם מקבלים את כל מזונם.

אהבת חיות אתה לא מדייק, המציאות קצת שונה.
האיש שהזכרתי לעיל אדם בשם יואל, גידל את התוכים שלו באופן מעולה.
הוא לא השתמש בכופתיות, לא משיקולים כספיים ולא משיקולי נוחיות אלא משיקולים הסטורים.
כך הוא היה רגיל מהילדות שלו ולכן לא שינה ממנהגו.
אין לי מושג אם מאז הוא שינה את הרגלו והתחיל לתת גם כופתיות.
אם שמת לב, לא הייתה אמורה להיות בעיה של ויטמינים ומינרלים משום שהתפריט מכיל המון ירקות (בכל יום), פירות, זרעים מושרים ונבטים.
למה שתהיה בעיה של מחלות, אם שורים על הניקיון, שוטפים את כלי האוכל, מחליפים את המים ודואגים שציפורים מהטבע לא יגיעו לכלוב?

אני מניח שהמאמץ וההשקעה לפני תקופת הכופתיות היו הרבה גדולים ואולי אני טועה גם פחות אנשים גידלו, בעיקר כאלה שהקדישו את חייהם לכך.
לא סתם אומרים לתת תוספים במים ולא באוכל, כיוון שבמים זה מתערבב ואפשר להיות בטוחים שקיבלו באמת את הנדרש, אפשר להגיד את אותו הדבר גם על התערובת אי אפשר לדעת באמת שהם אוכלים את הכמויות הנדרשות להם, זה להבנתי.