פורום תוכיפדיה
קוקטייל חדש בבית - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קוקטייל חדש בבית (/showthread.php?tid=2883)

עמודים: 1 2

קוקטייל חדש בבית - לידור - 06-30-2021

היי אשמח לעצתכם,
[Image: ol3emF0.jpg][Image: mDzSU4V.jpg]
קניתי קוקטייל  בין 7 חודשים בערך לפני 5 ימים, כמובן שאצל המגדל היה הכל טוב, עלה על היד לא נשך וכו'...
כמובן שהלכתי וקניתי לו כלוב מותאם עם צעצועים אוכל והכל (ברמה הכי גבוהה שמצאתי).
כמה שאלות:
  1. מתי עדיף לקחת אותו לווטרינר?
  2. כל יום אני משקיע שעתיים לשחק איתו ולהאכיל אותו, לצערי עדין הוא לא בוטח בי ונושך (לא חזק אלא אם כן אני מחזיר אותו לכלוב ואז אחרי...)
    כמובן שאני לא כועס עליו ועם סבלנות אין סוף השאלה אם זה בסדר וזה בגלל שהוא חדש בבית?
  3. רוב היום (במהלך שבוע העבודה) הוא בכלוב בחדר מואר (עם מזגן קל על 28) חלון ושמש (לא ישירות), אישתי חוזרת ב- 4-5 ופותחת לו את הדלת שיצא (היא מפחדת עדין) ואם לא אז שאני מגיע סביב 6 עד 10 בלילה הוא מחוץ לכלוב - זה זמן סביר?
    לא רוצה שהוא יסבול... (שישי שבת כל עוד אנחנו בבית הכלוב שלו פתוח)
יום נפלא ותודה

RE: קוקטייל חדש בבית - ארי סמואל - 06-30-2021

זה בסדר שהוא מנסה לנשוך.
תוכים צריכים לישון 10-14 שעות ביממה, מהשקיעה ועד הזריחה...

RE: קוקטייל חדש בבית - צבי דגן - 06-30-2021

(06-30-2021, 10:14 AM)לידור כתב: היי אשמח לעצתכם,
[Image: ol3emF0.jpg][Image: mDzSU4V.jpg]
קניתי קוקטייל  בין 7 חודשים בערך לפני 5 ימים, כמובן שאצל המגדל היה הכל טוב, עלה על היד לא נשך וכו'...
כמובן שהלכתי וקניתי לו כלוב מותאם עם צעצועים אוכל והכל (ברמה הכי גבוהה שמצאתי).
כמה שאלות:
  1. מתי עדיף לקחת אותו לווטרינר?
  2. כל יום אני משקיע שעתיים לשחק איתו ולהאכיל אותו, לצערי עדין הוא לא בוטח בי ונושך (לא חזק אלא אם כן אני מחזיר אותו לכלוב ואז אחרי...)
    כמובן שאני לא כועס עליו ועם סבלנות אין סוף השאלה אם זה בסדר וזה בגלל שהוא חדש בבית?
  3. רוב היום (במהלך שבוע העבודה) הוא בכלוב בחדר מואר (עם מזגן קל על 28) חלון ושמש (לא ישירות), אישתי חוזרת ב- 4-5 ופותחת לו את הדלת שיצא (היא מפחדת עדין) ואם לא אז שאני מגיע סביב 6 עד 10 בלילה הוא מחוץ לכלוב - זה זמן סביר?
    לא רוצה שהוא יסבול... (שישי שבת כל עוד אנחנו בבית הכלוב שלו פתוח)
יום נפלא ותודה
תתחדש על הרכש החדש.
הכלוב מעולה, רק שלטעמי הוא עמוס מידי כך שלתוכי אין אפשרות לנוע (ובמיוחד - לעוף) בתוכו, במיוחד בימים שאתם לא בבית.
מה אתה מחזיק בשקיות שבמדף מתחת לכלוב? אם מדובר במזון - האחסון הזה לא טוב.
ולשאלותך:
  1. קח אותו לווטרינר מוקדם ככל האפשר כדי שישלול נישאות מחלות, במיוחד כאלה שמדביקות את האדם.
    ראה גם בקישורים האלה: מחלות תוכיםמחלות שכיחות אצל תוכיםמחלות זואונוטיות שעלולים להדביק את האדם ; טפילים נפוצים בציפורים 
  2. כנראה שחודש ימים לא מספיקים כדי שהתוכי יהיה ידידותי אליך, במיוחד כשרוב היום הוא נמצא בודד בכלוב.
    בעניין הזה, אני מקוו שהזמן יעשה את שלו לטובה.
    נשיכות "קטנות" שלא כואבות, לא נחשבות לתוקפנות, קח בחשבון שבתוכי משתמש במקור לא רק כדי לאכול אלא גם לאגירת מזון, תפיסת חפצים, מישוש והכרת הסביבה, אחיזה וטיפוס על ענפי העצים, חיזור וניקיון הגוף.
  3. שים לב שהרוח מהמזגן לא יגיע ישירות אל התוכי.
    חשוב מאוד שהתוכי ישן במשך 10-14 שעות בתנאי שקט וחושך.
    לא מספיק לכסות את הכלוב בבד שחור (ובטח שלא בבד אחר) משום שעדיין האור חודר מלמטה והקולות (הרעשים) חודרים דרך הבד.
    לפני שקיעת השמש, כדאי להעביר אותו לחדר שבו ניתן לסגור את התריסים ולאפשר לו לישון בשקט.
    תוכי שלא ישן בלילה, יישן במשך היום ואז הוא יאכל פחות ויהיה חשש לחוסרים תזונתיים.
    מלבד זאת, תוכי עייף הוא גם תוכי "עצבני" והוא עלול לנשוך יותר מאשר תוכי רגוע.

RE: קוקטייל חדש בבית - לידור - 06-30-2021

תודה רבה!
מה לדעתך להוריד בכלוב?

את האוכל לשים במקום אחר? או בתוך קופסא?

יש וטרינר מומלץ באזור ראש העין?

בברכה

RE: קוקטייל חדש בבית - צבי דגן - 06-30-2021

תוריד את כולם ובכל 3-4 ימים תשים צעצוע אחר.
כך יהיה לתוכי יותר מעניין וגם - מרחב גדול יותר.
כמובן שתשאיר את אבן הסידן.
תוריד גם את "מקלות הדבש" ותיתן אותם רק פעם בשבועיים או כפרס על התנהגות רצויה.
האוכל שבקופסאות הפלסטיק - זה בסדר גמור.
בעניין הווטרינרים תחפש כאן: רשימת וטרינרים מוכרים, שיש להם ניסיון עם תוכים

RE: קוקטייל חדש בבית - לידור - 07-04-2021

תודה רבה
ראיתי שיש להזמין לבית בדיקת דם ומחלות - כדאי? או רק וטרינר?
בעניין האוכל, בחנות קניתי אוכל שהוא מעורב לא רק כופטיות, זה בסדר? להשאיר לו? או לעבוד לכופטיות ומידי פעם את האוכל המעורב?
ועוד שאלה קטנה, לשים לו אוכל במתקן למעלה איפה שהוא יושב או שיכנס כל פעם לאכול ולשתות?
בברכה ותודה רבה

RE: קוקטייל חדש בבית - צבי דגן - 07-04-2021

• אם אתה יכול לדקור את התוכי שלך בכריות הרגל ולקחת דגימה, אתה יכול לעשות את זה בעצמך - אני מניח שיצא לך זול יותר (תבדוק את העניין).
  • אתה יכול לבקש ממעבדת קרניאלי שישלחו לך ערכת בדיקה (בחינם) .
    אם תגיד להם שאתה חבר בפורום "תוכיפדיה", תזכה בהנחה מסוימת, תדבר עם דורון, מנהל המעבדה.
  • אני ממליץ להפריד את הכופתיות ולתת לתוכי בכלי נפרד ושיהיה זמין כל הזמן.
  • כדאי לשים את האוכל במקום גבוה (כך התוכי יהיה בטוח יותר) אבל צריך להתקין שם מוט עמידה שיהיה לו נוח לאכול.
  • לא הבנתי מה התכוונתי במשפט "שיכנס כל פעם לאכול ולשתות".

• כשאני פותח את הכלוב כשאנחנו בבית הוא יוצא לבד או עולה על היד ואז יושב למעלה
  • עד עכשיו כשהוא רצה לשתות או לאכול הוא היה נכנס ויוצא לבד
  • להפריד את הכופתיות - הם ממש קצת בתוך האוכל הזה... לקנות בנפרד את הצבעוני?
  • הציעו לי לבוא לבית ולעשות את הבדיקה, לדקור אותו ברגל אני לא אנסה...
    השאלה אם יש יתרון לוטרינר? ייתן משהו בנוסף? או להזמין לבית שיעשו לו את הבדיקה הציעו לי סביב ה-300...

RE: קוקטייל חדש בבית - צבי דגן - 07-04-2021

• זה בסדר שאתה מאפשר לו להיות מחוץ לכלוב ולהיכנס אליו כדי לאכול כרצונו.
  • אז אל תפריד, אבל מאוד כדאי לך לקנות כופתיות ולתת לו בכלי נפרד כדי שיתרגל לאכול אותם, הם מכילים כמעט את כל הצרכים התזונתיים של התוכי.
  • לווטרינר אין יתרון אולי רק המחיר.
  • תברר מה בדיוק בודקים בהזמנה שעולה 300 ₪, והאם תקבל גם תעודת בריאות עם הזהות של התוכי שכתובה על הטבעת שלו.

ב-300 ₪ זה רק בדיקת מחלות ממה שהבנתי
ותודה על כל התשובות

בברכה