פורום תוכיפדיה
גיל הגמילה של פינקים וכנרים? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: ציפורי שיר (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=37)
+--- אשכול: גיל הגמילה של פינקים וכנרים? (/showthread.php?tid=4081)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: גיל הגמילה של פינקים וכנרים? - צבי דגן - 07-30-2023

פינקיםמה התורה אסרה לאכול?
הרי יהודי תימן אכלו את הארבה והם אוכלים אותו גם כיום.
ומלב זאת, לא מדובר על "מאכל לבני אדם", אלא - לציפורים ואת זה התורה לא אסרה.
נשמח לראות את הסרטונים.

זה הסרטון?

RE: גיל הגמילה של פינקים וכנרים? - פינקים - 07-30-2023

קודם כל אתה צודק, אבל זו חיה מאוסה.
דבר שני הסרטון היה בסגנון של גדילה הפינק מגיל 0 עד לבגרות, אני לא מוצא את זה ביוטיוב, ואני לא מצליח להעלות סרטונים לפורום

RE: גיל הגמילה של פינקים וכנרים? - רוני - 07-30-2023

(07-30-2023, 05:00 PM)צבי דגן כתב:  
  • לגבי הצרצרים, אתה יכול לנסות, אבל תוריד מהם את החלקים הקשים.
    כפי שאמרתי לעיל, השלד החיצוני שלהם מכיל כיטין. שהוא חומר קשה, בדומה לחומר שממנו בנויים השערות והציפורניים.
  • אומרים שהזחלים (הרימות) של של זבוב החייל השחור, הם החלבון העתידי של העולם.
    קיים מפעל בקיבוץ שדה אליהו שבו מייצרים מזון לבעלי חיים מזחלי "זבוב החייל השחור".
    כנראה שזה הדבר הבא בהזנת בעלי חיים בעולם!
  • בכל מקרה, הזחלים (הרימות) מכילים יותר חלבון.

צבי איך אני נותן להם את הזחלים של החייל השחור? הם די גדולים, אפילו השלווים הסיניים שלי מתקשים לבלוע אותם.
שאלתי היא האם זה שהזחלים היו בתוך קמפוס (שמכיל בין השאר צואה ישנה של עופות) זה לא יביא מחלות לפינקים?

(07-30-2023, 05:08 PM)פינקים כתב: קודם כל 
איכס. לא סתם התורה אסרה לאכול.שנית, אל תקנה ואל תסע למרחקים כדי להביא תולעים, שמע טוב, בצורה הכי טבעית שיש, קח בשר, חביתה, או צואה, משהו בסגנון.. שים בשמש יום אחד, תמצא שם הרבה אוכל בשביל הפינקים.
אתה עושה את זה?

שלש, הרגליים! הרגליים שלהם יותר מדי 'ספגטיות' כדאי לנסות לצמצם את הרגליים. כן גם אני חשבתי שהרגליים ניראות לא טוב, הם אמורים כבר לעמוד בגיל הזה?
ארבע, יש לי סרטונים שהבאתי בעבר מהיוטיוב על גידול פינקים מגיל אפס, לפעמים הוא מפצץ להם את הזפק עד שהוא מתנפח מאוד. מעניין אותך? מי מפוצץ להם את הזפק? אשמח לראות את הסרטונים.

אגב אם הזברה נקבה, אז היא תהיה לבנה\אפורה ולטעמי זה מכוער. אני גם מעדיף זכר אבל גם הנקבות סבבה לטעמי (אני מעדיף זכר יותר בגלל השריקות חיזור שלו.) אגב ניראילי שהגוזל שלי הוא זכר כי אני מתחיל לראות כתמים בלחיים.
אם זה יהיה זכר, הוא כבר יהיה הרבה יותר יפה. מסכים שהזכר יותר יפה אבל הנקבה לא מכוערת לטעמי, חוץ מזה שא"א לדעת בגיל הזה אז צריך רק לקוות...
הם בערך בשני שבועיים.
וזה אינסטיקטי אצלם לפחד מבני אדם. הזברה פינק מהתחלה לא פחד ממני בכלל, ועכשיו בס"ד גם הבנגלז התרגל אלי, זה אינסטינקט רק לציפורים שלא חוברתו.

הוראות נוספות ממגדל לגידול תולעי מקרו
https://www.aqua.org.il/forums/showthread.php?p=3080878
אני לא מצליח להיכנס לקישור. 

אגב, זה בסדר שיש להם בועת אוויר בזפק כאשר הוא מלא?

הצלחתי לתת להם לאכול קצת מהזחלים של זבוב החייל השחור ונתתי להם דייסה על זה, אני שם לב שהזפק של שניהם מתרוקן לאט יותר, יכול להיות שזה בגלל הזחלים? (נתתי להם ממש קצת מהזחלים.)

אני פחות מכיר את הרימות של ה"חייל השחור", אבל יש להניח שאין הבדל ביניהם לבין רימות ו/או זחלים אחרים.
[Image: 8Sh5xjs.jpg]
לוקחים את הרימה בעזרת פינצטה ומראים לגוזל, אפשר קצת לנענע אותו כדי לגרות את הגוזל לאכילה.
ברגע שהגוזל פותח את המקור, מכניסים לו את הרימה עמוק, עד כמה שאפשר, לפיו.
[Image: ta23m2D.jpg]
למכירה רימות זבוב החייל השחור, מצוינות כתזונה לזוחלים, עופות ודגים.
50 ש''ח לחצי קילו.
לקונים 3 קילו ומעלה, מחיר של 80 ש''ח לקילו.
איסוף עצמי ממושב רינתיה
יניב - 0544780152

אני לא צריך לקנות את הרימות כי יש לי מישהו שנותן לי בחינם.
מה לגבי העובדה שהרימות היו בתוך קמפוס (שמכיל צואה של עופות, ארנבות, וכדומה...) זה לא חיידקים שעלולים להזיק לגוזלים?
האם האכלה בזחלים עלולה לגרום לעיכול איטי בזפק?

(07-30-2023, 08:38 PM)רוני כתב: אני לא צריך לקנות את הרימות כי יש לי מישהו שנותן לי בחינם.
יפה
מה לגבי העובדה שהרימות היו בתוך קמפוס (שמכיל צואה של עופות, ארנבות, וכדומה...) זה לא חיידקים שעלולים להזיק לגוזלים?
לא נראה לי שזה עלול להזיק, אבל ליתר ביטחון תשטוף את הרימות במים כדי שלפחות יהיו נקיים מבחוץ.קמפוס לא אמור להכיל חיידקים נושאי מחלות אלא רק חיידקים שמפרקים את החומרים האורגניים והופכים אותם לקומפוסט.מצד שני, עדיף לקחת את הרימות שאתה מגדל בעצמך ללא צואה.תחשוב שגם בטבע מאכילים אותם ברימות ובזחלים.
האם האכלה בזחלים עלולה לגרום לעיכול איטי בזפק?
לא נותנים יותר מרימה אחת או לכל היותר שתי רימות בארוחה, יתר הארוחה תאכיל בדייסה.

ככל שהגוזלים מתבגרים, אתה יכול להוסיף להם יותר רימות בארוחה.

נתתי לכל גוזל חצי רימה בארוחה הקודמת ודייסה. וכבר עברו בערך 5 שעות והזפק עדיין לא התרוקן. (בהאכלות הקודמות שלהם הזפק התרוקן תוך 3 שעות מקסימום.)

אגב, מה לגבי הבועת אוויר שיש להם בזפק כשהוא מלא? זה בסדר?

RE: גיל הגמילה של פינקים וכנרים? - צבי דגן - 07-31-2023

אז תמתין עוד עד שהזפק ריק לגמרי.
הזפק המורחב והמלא יכול להראות מהגב העליון עם בועות אוויר בזפק (זה נורמלי).
זה יכול להראות כמו כיסי אוויר שנובעים מצדו האחורי של הצוואר. זה מופיע רק אחרי שהגוזל שבע והזפק מלא.
יש מצב שבו הזפק מלא בגזים כמו בלון, גזים אלו נוצרים ע"י בקטריה. בד"כ נובע מהכנת מזון לא היגיינית, כלי האכלה לא נקיים והאכלה בפורמולה ישנה.
מצב זה הוא מאוד קריטי לציפורים צעירות.
האטה בזפק מתרחשת כאשר, הוא מפסיק להעביר את המזון הלאה. הדבר נגרם ממספר סיבות: שינוי בסוג המזון, מזון סמיך מידי לגילו של הגוזל או זיהומים ופטריות בזפק או בוושט.
כמו כן יכול לקרות כאשר נותנים מזון קר מידי או שלציפור קר מידי.