פורום תוכיפדיה
תקיפת גוזלים של ציפורי אהבה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: רביית תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=3)
+--- אשכול: תקיפת גוזלים של ציפורי אהבה (/showthread.php?tid=988)

עמודים: 1 2

תקיפת גוזלים של ציפורי אהבה - haimco2 - 02-10-2019

היי צבי
אשמח לעצתך,
יש לאימי כלוב של ציפורי אהבה בגודל 1.5מ על 1 מ' בגובה 2 מ'.
ובו לפחות 7-8 זוגות של ציפורי אהבה.
בתקופה זו מתחילים לצאת המון גוזלים מתאי ההטלה, אך איך שהם יוצאים מיד תוקפים אותם שאר התוכים, בעיקר ברגלים פוצעים אותם פציעות קשות ואף הרגו גם גוזל אחד.
מצד אחד אני רוצה להפריד את הגוזלים שיוצאים כדי למנוע תקיפה שלהם מצד שני אני רואה שהם עוד לא יודעים לאכול לבד ובעיקר מבוהלים מהבידוד מההורים, מה גם שאני רוצה שיגדלו בתוך הלהקה... ולא עכשיו להקים כלוב נוסף.
הדבר היחיד שעשיתי עכשיו זה לשים כלוב קטן בתוך הכלוב הגדול והכנסתי את הגוזל פנימה בתקווה שההורים יאכילו אותו וגם יהיה מוגן מתקיפה
אשמח אם תענה לשאלותיי?
  1. מה הסיבה שהם תוקפים את כל הגוזלים שיוצאים מתא ההטלה?
    האם זה כי הכלוב קטן מדיי?
    ואם כן מה עושים כדי להרגיל אותם שלא יתקפו את הגוזלים?
  2. אני לא יודע מה לעשות עם גדילת האוכלוסייה, מכיוון שאני לא סומך כל אנשים שיטפלו בתוכים כמו שצריך אני מעדיף שיגדלו אצלי ולא להתחיל להפריד בניהם, במיוחד כשאני לא יכול להבדיל מי נחשבים זוג ומי לא, מה הפתרון לגדילה בכמות שלהם?
    ומה הדבר הנכון לעשות עם הגוזלים שבוקעים?

תודה

RE: תקיפת גוזלים של ציפורי אהבה - צבי דגן - 02-10-2019

ציפורי אהבה, למרות שהם לא תוכים גדולים, הם זקוקים למרחב גדול מאוד (כמו הגדולים), משום שהם מאוד פעלתניים (היפר אקטיביים).
לכן, כלוב של 1.5 מ"ר עם גובה של 2 מטר, הוא קטן מידי עבור 7-8 זוגות.
הוא אפילו קטן עבור מחצית מהנ"ל.
וכאשר הגוזלים יגמלו ויצאו מהקן, זה יהיה ממש בלתי נסבל.
לכן לתקיפות שאתה מתאר הן בלתי נמנעות.

אתה צודק שעדיין לא ניתן להפריד את הגוזלים מההרים, אלא אם כן, תאכיל אותם ידנית ותנסה לגמול אותם.
במצב הנוכחי, זה הפתרון הנכון שאני רואה.
אם אתה רוצה שיגדלו כלהקה, עליך לבנות להם כלוב גדול ולשכן שם את הגוזלים (הפרחונים).
בינתיים עשית פעולה נכונה, אני הייתי שם מחיצה מרשת, כל שההורים יוכלו להאכיל את הפרחונים דרך הרשת.
ולשאלותיך:
  1. הסיבה לתקיפות היא הצפיפות המוגזמת שיש בכלוב.
    אין מה לעשות כנגד ההתנהגות הטבעית הזו, אלא - להגדיל את הכלוב ע"י תוספת של "חדר" כאשר יש מעבר מהחדר הנוכחי, אל החדר הנוסף.
  2. כפי שאמרתי לעיל, תבנה להם כלוב גדול חדש - וואליר.

אין צורך להגיע לרמות האלה, אבל לפחות שיהיה כלוב גדול.

• האם קיימת אפשרות להפוך את הכלוב, כך שה-2 מטר יהיה מימין לשמאל?
  • כמה זוגות יש בכלוב?
  • כמה תיבות קינון יש בכלוב?
  • אשמח לראות תמונה של הכלוב.

RE: תקיפת גוזלים של ציפורי אהבה - haimco2 - 02-10-2019

היי צבי 
אני מצרף לינק שמוביל לכל התמונות, אתה יכול להטמיע אם אתה רואה לנכון
תמונות לכלוב של התוכים + הגוזל הנתקף בתוך כלוב פנימי
[Image: xdfrJuG.jpg][Image: 2UjTkQR.jpg][Image: qXlJWBL.jpg][Image: dsKwna2.jpg][Image: Y4SgXAK.jpg][Image: 0wIUEOV.jpg][Image: WuFF41n.jpg]

הכלוב הוא בגדול 3 מטר רוחב 1 מטר עומק ו 2 מטר גובה, והוא מחולק 1.5 מטר עבור תוכנים ו1.5 מטר עבור צפורי אהבה.
לשאלותך, לא ניתן להפוך את הכלוב, בכלוב יש בערך 16 פריטים בוגרים ועוד כמה גוזלים שהצליחו להסתגל (מקור מתחיל להלבין),
בכלוב 9 תיבות קינון כשלפחות 2 אינם פעילות.

בנוסף צירפתי גם את התמונה של הגוזל שנתקף, הוא לא אוכל מהאוכל הרגיל כנראה שעדיין תלוי בהוריו, עוד לא הצלחתי לראות אם מאכילים אותו דרך הכלוב.
אשמח לשמוע את דעתך מה כדאי לעשות עם כל הגוזלים שבטח בשבועות הקרובים גם ינסו לצאת.

אגב עד עכשיו היו שני גוזלים שגם תקפו אותם אבל הייתי מוציא אותם וכל פעם מחזיר עד שאיכשהו הסתגלו אלהם ועכשיו הם חלק מהלהקה, אבל אתמול הם תקפו אחד ופשוט השחיתו אותו לגמרי והרגו אותו ואני רוצה למנוע זאת מהגוזלים הבאים

לעניין תיבות הקינון, תמיד צריכים להיות יותר תיבות מאשר זוגות, כדי למנוע "מלחמות".
בסה"כ אני רואה כלובים גדולים ויפים.
ובכל זאת, עבור ציפורי אהבה, במיוחד כשהם מגדלים גוזלים, חייבים כלוב גדול יותר.
אפשרות נוספת היא להוציא את מחצית הזוגות לכלוב נוסף.

אם לא תוכל לדלל את הזוגות, לא תהיה לך ברירה אלא להפריד את הגוזלים ע"י מחיצה מרשת כך שההורים יוכלו להאכיל דרך החורים שברשת.
אחרת, תצטרך להאכיל אותם ידנית בעזרת מזרק או כפית.
זו תהיה מלאכה לא פשוטה משום שהגוזלים לא רגילי להאכלה ידנית מגיל מאוד צעיר והם לא יסכימו לאכול בקלות.
בכל מקרה, לא תוכל להחזיר את הגוזלים אל הכלוב של ההורים משום שהם יתקפו אותם עד מוות.

אגב, הכלוב של התוכונים - מעולה.
בד"כ, אם הם רגילים לחיות בלהקה, הם לא יתקפו זה את זה עד מוות.
ולמרות הנאמר, אם הצפיפות תגבר גם אצלם עלולה להתגלות קניבליזם אכזרי.

RE: תקיפת גוזלים של ציפורי אהבה - צבי דגן - 02-11-2019

תראה סרטון נחמד שראיתי במקרה: 

RE: תקיפת גוזלים של ציפורי אהבה - צבי דגן - 02-11-2019

אחת האפשרויות להאכיל גוזלים: 

RE: תקיפת גוזלים של ציפורי אהבה - haimco2 - 02-11-2019

(02-11-2019, 10:29 AM)צבי דגן כתב: אחת האפשרויות להאכיל גוזלים: 

היי צבי.
האמת שאני מנסה כמה שיותר להימנע מגידול הגוזלים בעצמי, כל שאני רוצה זה שהם יחיו בשלום עם הלהקה שלהם...
לצערי הפטנט של הכלוב בתוך כלוב לא ממש עובד וההורים לא מצליחים להאכיל אותו. אז הצלחתי לאתר מה תיבת הקינון שלו ופשוט החזרתי אותו פנימה בתקווה שלא יצא עד שיגדל קצת... ואז אולי לא יתקפו אותו.
מה זאת אומרת שלא אוכל להחזיר אותו לכלוב של הבוגרים? אתה בעצם אומר לי שאין אפשרות שהגוזלים יגדלו באותו כלוב עם הבוגרים?